Skocz do zawartości

E36 318is 92r. Szyberdach


FaYaH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem z moim szyberdachem. Nie znalazlem na forum czegos takiego jak u mnie, wiec pisze. Mianowicie moj szyberdach ma "fochy" Jak odpalam auto to zwykle nie dziala od razu, musze przejechac pare kilometrow i nagle zaczyna dzialac. Jak np. zatrzymam sie i wylacze silnik i zostawie otwarty szyberdach (jak juz uda mi sie go otworzyc) i jednak zdecyduje sie zamknac szyberdach, przekrece kluczyk to z reguly nie zadziala od razu. I druga sprawa z tym szyberdachem to to ze nie dziala uchylnie. Odsuwa sie do tylu (po jakims czasie od uruchomienia samochodu), ale nie chce sie uchylic w gore, co dziwne slychac prace silnika elektrycznego jakby odsuwal go do gory, ale polozenie szyberdachu sie nie zmienia. Czy ktos sie kiedys z czyms takim spotkal i moze wie jak to usunac?

 

A i jeszcze przy okazji. Po otwarciu drzwi pasazera szyba nie zjezdza w dol (coupe) a z lewej strony jest ok. Po otwarciu drzwi pasazera rowniez nie zapala sie lampka wewnatrz. Wiec domyslam sie ze to jakis czujnik otwarcia drzwi. Ale nie moge znalezc takiego czegos. Gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówka drzwi jest w takim czarnym uchwycie / ryglu / bolcu / elemencie, który jest na słupku [to takie, za co łapie zamek]. Wewnątrz zobaczysz taki czarny, owalny element, który da się wcisnąć do środka - to jest krańcówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyberdachu to proponuje ci go otworzyć odsuń ile się da. Jak spojrzysz od góry to będzie widział taką jakby linkę ,która leci do okoła. To że on ci się nie otwiera w górę to bym obstawiał zjechany wieloklin(nie wiem jak to inaczej określić) Spróbuj odkręcić ten daszek szyberdachu za podsufitką znajdziesz na tyle 3 nakrętki a po bokach śrubki do odkręcenia. Odkryj cały mechanizm i nasmaruj chociażby wd40.Sprawdź sobie wtedy co się dzieje jak chcesz uchylić do góry szyberdach.

 

Co do krańcówki to potrzeba ci ją wymienić. Często właśnie się wyciera taki cycek tam przez to on nie kontaktuje

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.