Skocz do zawartości

323i Pompa wspomgania: nowa , uzywka czy regeneracja ?


relisys22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Niestety jedna z wad E46 czyli problem z psującą się pompa wspomagania dopadł i mnie.

 

Mianowicie: Wspomaganie jest bardzo słabe. Rano jak samochod jeszcze jest zimny to wspoma działa przez kilka km dopóki samochod sie nie nagrzeje. Potem jest juz niestety katorga i na parkingu trzeba sie silowac z kiera. Wiem , że w e46 mozna zapomniec o kreceniu paluszkiem ale u mnie ewidentenie pompa siada/la bo w ostatim czasie wspomaganie coraz slabsze a i przy lekkich ruchach kiery pompa sie odzywa a sam samochod spada z obrotow.

 

Płyn oczywiscie w normie wiec nie ma raczej gdzie indziej szukac przyczyny tylko zając sie pompą:)

 

I co teraz? uzywka regeneracja , nowy zamiennik >?

 

 

Z tego co tu wyczytalem to lepiej odpuscic nowe zamienniki za to 200-500zl?

 

Biore raczej pod uwage mozliwosc kupienia nowej z Luka (cena ok 900zl) badz tez uzywki , za ktora trzeba zaplacic okolo 300zl a i mam gwarancje rozruchowa.

 

Nie wiem jak jest z regeneracja takiej pompy>? Moze ktos ma dosw z tym i czy warto oddac taka pompe do regeneracji.

 

Moze ktos mial podobny problem.

 

Luk podobno jest dobry no ale 900 to tez troszke kasy wiec moze lepiej kupic uzywke badz tez zregernowac?

 

Prosze o opinie bo na pewno ktos mial problem z tym w e46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nowa Luka i masz gwarancje, nie mówiąc o tym jaką poczujesz różnicę w pracy wspomagania. Jak nie nowa to używka, regeneracja ma sens jak jest jeszcze co regenerować, najgorsze rozwiązanie to zamiennik. Tu nie ma różnicy co kupisz tani czy drogi, jednakowy szajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.