Skocz do zawartości

Jak sie scigac w sprincie? Technika startu.


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie moge znalezc fachowych porad. Jestem kierowca juz ladnych kilka lat, duzo jezdze, sporo na moto, ale jakos nigdy nie bylo okazji do wyscigu. Ostatnio kolega mnie namowil na mala probe przyspieszenia na 400m. Mamy bezpieczny kawalek dobrej drogi, on 325 tds + chip, ja 528i. Jak patrze na dane techniczne, to wyglada na to, ze bardzo latwo wygram, tyle ze po glebszym zastanowieniu, to ja nie mam zadnego doswiadczenia...

 

Jak wystartowac? Ja to widze tak: Wylaczam asc, trzymam gaz np 3000obr i w odpowiedniej chwili puszczam energicznie sprzeglo. Auto ma zamielic tylko minimalnie- rozumiem ze trzeba ta chwile buksowania zminimalizowac jak najbardziej. Potem podpierajac sie danymi z wykresu z hamowni zmieniam biegi przy max mocy, tak?

 

Bardzo prosze o rady, bo zupelnie nie wiem jak sie za to zabrac, a wyglada na to, ze trzebaby kilka razy sprobowac dynamicznie wystartowac, zeby miec szane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reczny , półsprzegło aż będziesz czół ze auto jest "napiete"na 1ce rzecz jasna.Start - lepszy jest delikatny uślizg kół niż "zamuła":) .trzykajac na ręcznym i półsprzegle i obrotach oko 3000 (benzyna) kasujesz wszyskie luzy w mechanizmach na drodze silnik - kola (skrzynia , spzeglo , wal , dyfer itd) .startujesz jak z procy i na dzien dobry masz 0,2 ,03 sekundy do przodu:)

 

http://www.youtube.com/user/spider900#p/u/43/JMi0gtfhmJ8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chcesz zmieniać opon to pobaw się z ciśnieniami.

Rozumiem, ze mam zmienic cisnienie w oponach, tak? Na jakie? Mam 235/45/17 a cisnienie fabryczne.

 

Spider, trzymam auto tak jak mowisz na recznym, oboroty 3000 i jak mam wystartowac? Jednocześnie puscic sprzeglo, gaz nacisnac do dechy, a jesli bedzie mielil to delikanie popuscic i reczny zdjac od razu po starcie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.