Skocz do zawartości

Jaki olej do silnika do E60 530d 218km 204tys km


daniel1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Z którego roku masz autko ? Ja jeżdżę na Motul X-clean 5W40 odpowiedni do samochodów z DPF-em i jestem zadowolony, gdy kupiłem samochód to był wlany Castrol 5W30 i silnik jak by troche głosniej pracowal na nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to mój model nie ma DPF-u, mają go modele po lifcie, auto z konca grudnia 2003r, dzisiaj sprawdzałem w danych technicznych u mechanika w komputerze to zaleca się 5W30 castrol edge więc chyba taki kupie i wymienie, a wiesz może ile wchodzi go ?
http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Twój samochód nie ma DPF-a, montowali je dopiero od marca 2004 r., Do twojego silnika wchodzi 8,3 litry oleju, możesz zalać Castrola 5W30 ale sporo ludzi nie jest zadowolona z Castrola szczególnie tego rozlewanego w Polsce, aha jesli wybierasz tą firmę to na oficjalnej stronie do twojego silnika zalecają Castrol edge 0W40 http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego taki olej jest sprzedawany w ASO BMW i kosztuje 87 zł 1 litr tak że pomyśl co może być w środku jesli jego cena jest tak niska, ja osobiście bał bym się kupić cos tak taniego na allegro wiedząc jak wiele w Polsce jest podróbek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad tym olejem, ale rozsądek zwyciężył i zamówiłam Motul X-Clean. Wcześniej miałem Castrol 0W40, ale silnik go wyjątkowo lubił. Później był Castrol 5W30 ale kultura pracy była gorsza. Teraz wymieniłem na Motula 5W40 i zobaczymy jak będzie.

 

 

Tapnięte z Galaxy II

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Olej bezpardonowo leje sie taki, na jakim jeździło auto od momentu wyjazdu z salonu i koniec kropka.

Wiem, że zaraz zostanę zjedzony za tą teorię, ale polegam raczej na doświadczeniu ludzi z branży z kilkunastoletnim doświadczeniem i nie jest to pan " Zdzisław Dyrman , zasadniczo..." tylko fachowcy w swojej dziedzinie prowadzący szkolenia w nie tylko w Polsce, ale również za granicą, obalający mity fachurów z garażu albo haty wuja toma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.