Skocz do zawartości

E60 Regeneracja sprzęgiełka kompresora klimy


lesart

Rekomendowane odpowiedzi

cdxa tu chyba mowa o klimie, a sprzęgiełko się po prostu wymienia a dokładnie całe kółko pasowe, jako że sprężarki są niejako uniwersalne , tzn ten sam model często występuje w różnych autach, daje to możliwośc kupienia dośc tanio i w szerokim wyborze owej cześci, bez skazywania się na ASO. do sprężarki denso, a taką chyba masz to koszt poniżej 200pln z wymianą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie piszę o klimie i o tym że spręzarki stosowane w E60 to sprężarki o zmiennej pojemności. A takie nie maja sprzęgła, pracują cały czas, zmienia się tylko ich wydajność. Najniższa wydajnośc to okolo 2% nominalnej, więc nie daje to prawie żadnego oporu, a za to uklad ciagle jest smarowany. No chyba że kolega ma coś innego i z ciekowości pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy wyniesionej z serwisu który to orzekł, załączanie kompresora odbywa się poprzez sprzęgło, które w mojej sytuacji wydaje dźwięki długotrwałego pisku. W modelu po lifcie problem ten rozwiązano, ale z kolei zmodyfikowany kompresor nie pasuje do instalacji sterowania, kupując nowy w starej wersji kupujemy go z wadą sprzęgiełka za 3700 pln :mad2:

Jeżeli możliwe jest jak sugerujesz dokupienie samego sprzęgiełka, to rozwiązywało by problem.

Wydaje mi się, że dopiero po lifcie jest to możliwe, gdzie jest ono na zewnątrz wraz z kołem pasowym.

Może się mylę, ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to żeby było jasne załączanie nie odbywa się poprzez sprzęgło, sprężarka pracuje cały czas podczas pracy silnika. Kolega H_A_R_T wspomniał o kole pasowym, posiada ono tłumik wibracji z funkcją zabezpieczenia w przypadku blokady sprężarki, potocznie nazywane sprzęgłem. I stad to nieporozumienie. Można niby kupic części do tego koła/sprzęgła, ale myślę że lepiej wymienić to w całości, to będzie pewnie DENSO 7SEU. Najlepiej skontaktuj sie z firmą która regeneruje/naprawia sprężarki klimatyzacji, w ASO o klimie nie mają za bardzo pojęcia, albo wymiana kompresora albo nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.