Skocz do zawartości

Ciężko składany dach - sprężyny gazowe?


andy5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

 

Użytkując od niedawna Z3 z dachem manualnym, do załamki doprowadza mnie problem jego składania, a właściwie rozkładania. Kiedy zaczyna padać deszcz i chcę mieć "dach nad głową" nie jestem w stanie jedną ręką go unieść i rozłożyć. Po pierwsze dlatego, że jak dla mnie jest za ciężki, a po drugie - chyba rękę mam za krótką :)

 

Wyczytałem gdzieś, że dachy w Z3 montowano w wersji manualnej, półautomatycznej i automatycznej. Wersję manualną uzupełniono później o sprężyny gazowe. Ja najwyraźniej mam wersję z przed tego "uzupełnienia".

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć i doradzić jak sobie dorobić takie sprężyny? Czy muszą być oryginalne, czy można wykorzystać inne, np. meblowe, a jeśli tak, to jaką kupić długość.

 

Z góry dziękuję za pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory odnośnik nie zadziałał nie wiem czemu. Szkukaj producenta:

Stabilus 0729PX Sprężyna gazowa dachu podnoszonego

Siła wyrzutu [N]: 570 N

Przekopiowałem Ci tam z Intercarsa.

Grupa wyposarzenie pojazdu akcesoria/komfort i zakładka dach składany

Pzdr

Kupię kierunek biały, lewy do Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w Intercars widnieją te sprężyny w katalogu ale nie mają ich w swojej ofercie. Wrzuciłem w Google i wysłałem zapytania do kilku sklepów. Może jednak ktoś z Forumowiczów miałby jakiś pomysł skąd zdobyć te sprężyny. Zastanawiam się też, jak one są mocowane, bo jak oglądam swój dach od środka to nie dostrzegam jakichś wyraźnych punktów do zamocowania, więc nic mi specjalnie nie przychodzi do głowy. Możecie coś podpowiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.