Skocz do zawartości

Czy to wtryskiwacz


tomcio333

Rekomendowane odpowiedzi

E61 530d 2006automat 173000przebieg. Gdy odpalam samochód rano, silnik pracuje równiutko przez 20-25s, nagle coś jakby się dodatkowo włączało, silnik zaczyna się lekko trzęść i wibrować i po około 5-10 sekund się uspokaja, aczkolwiek lekkie wibracje są później odczuwalne (tylko na luzie). Gdy samochód stoi w ciągu dnia (około 9godzin), gdy jestem w pracy i go odpalę to nie ma tych objawów (tylko po nocy-około 12-13 godzin stania). Był podłączany w serwisie, ale oczywiście komp nie wykrywa żadnej usterki. Co to może być:wtrysk, dwumas???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w automacie chyba nie ma koła dwumasowego

 

jeśli po podpięciu do komputera nie odczytuje żadnych błędów to proponuje podjechać do serwisu i zostawić auto na noc a rano odpalić zimne auto, od razu podłączone do komputera i sprawdzić pracę wtryskiwaczy w tym momencie kiedy silnik nie pracuje jak trzeba

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu do kompa wyszło, że 6 świec żarowych jest do wymiany i moduł sterowania świecami. Wymieniłem moduł i teraz komp pokazuje że 1 i 2 świeca jest niesprawna. Silnik po odpaleniu rano wpada w lekkie wibracje, ale dosłownie przez 1-2s (nie jak poprzednio około10s). Zastanawiam się czy jak wymienię pozostałe 2 świece to problem wibracji zniknie (lub może wymienić je wszystkie). Przy okazji po wymianie modułu i ponownym podłączeniu kompa wyskoczył mi komunikat coś z czujnikiem ciśnienia (Raildruck coś tam). Mechanik mówi, że filtr paliwa może podawać podobny bląd i musi to wpierw zdiagnozować.. Nie wiem więc czy wymiana świec pomoże. Być może jest to coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czy po pierwszym rozruchu, pozniej jak odpalasz nadal to występuje?? Ja jestem prawie pewien, że chodzi o te świece, szkoda, że teraz jest tak ciepło więc większego efektu nie ma, jak się zrobi zimniej silnikiem będzie trzęsło dużej, po prostu przez sekundę nie masz zaplonu na tych dwóch cylindrach. To jest normalne przy świecach, nawet w ciepłe dni są one odpalane, na pewno na krócej, ale są, pomaga to osiągnąć właściwą temp do zapłonu paliwa. Po sekundzie jak już złapie swoją temp cylinder to już wszystko samo leci i jest ok:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu do kompa wyszło, że 6 świec żarowych jest do wymiany i moduł sterowania świecami. Wymieniłem moduł i teraz komp pokazuje że 1 i 2 świeca jest niesprawna. Silnik po odpaleniu rano wpada w lekkie wibracje, ale dosłownie przez 1-2s (nie jak poprzednio około10s). Zastanawiam się czy jak wymienię pozostałe 2 świece to problem wibracji zniknie (lub może wymienić je wszystkie). Przy okazji po wymianie modułu i ponownym podłączeniu kompa wyskoczył mi komunikat coś z czujnikiem ciśnienia (Raildruck coś tam). Mechanik mówi, że filtr paliwa może podawać podobny bląd i musi to wpierw zdiagnozować.. Nie wiem więc czy wymiana świec pomoże. Być może jest to coś innego.

 

jeśli już wymieniłeś moduł świec to teraz pozostają już tylko świece w kwestii elektrycznej. Wymień wszystkie od razu a nie tylko spalone, wymiany nie robisz co chwile a bedziesz miał spokój na długo

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik chce wymienić tylko dwie świece i zająć się zdiagnozowaniem pozostałego błędu, bo mówi, że jeżeli czujnik ciśnienia jest uszkodzony to może to też powodować takie objawy. Silnik tak się zachowuje tylko przy pierwszym odpaleniu z rana, później w ciągu dnia objawy te nie występują. U mnie objawy te są niezależnie od pogody jak było 0 stopni czy +15 w ciągu nocy, rano było to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, ze problem może nie leżec w świecach jesli tak sie dzieje przy 0 jak i przy +15 st. U mnie jak zdemontowałem sterownik i wysłałem do naprawy to przez kilka dni jeżdziłem bez i poranne uruchomienie silnika przy ok +13 stopnia nastepowało od dotyku a żadna świeca nie grzała.

 

jeśli mechanik chce wymienić tylko 2 świece to ja mu się nie dziwie, przecież za jakiś czas przyjedziesz do niego na wymienę kolejnych dwóch a potem kolejnych i tak zarobi 3 razy

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie modułu od świec naprawdę mocno się poprawiło. Pewnie wymienię wszystkie świece niezależnie od tego jak będzie zdiagnozowany drugi błąd, aczkolwiek robię to w Deutschlandii, a 1h trochę kosztuje, ale nie ma wyjścia. Znalazłem przynajmniej porządny warsztat (z polecenia) co dobrze diagnozują, a nie wymieniają po kolej wszystko co wyskoczy na kompie jak to robią w serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E60 nie wymieniałem ale wymieniałem w E46 i wtedy wymieniali wszystkie 4 .

Nie pamiętam ile to kosztowało , bo było to dobre 2 lata temu , musiałbym w księgowości rachunki przejrzeć .

Ale na pewno wymieniali wszystkie świece i jest to ponoć standard ,że wymieniają wszystkie .

Tak samo jest w niektórych mercedesach - tam też wymieniąją wszystkie a to dlatego,że aby dostać się do wszystkich świec trzeba kolektor zdejmować.

Lepiej jest więc zrobić to raz i wymienić wszystkie świece niż kilka razy bawić się w odkręcanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.