Skocz do zawartości

E60 Wibracje przy hamowaniu... blaszka na zaciskach


530dizel

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktos moze jaka role spelniaja te blaszki na zaciskach ( czesc numer 8 ze zdjecia ). Czy jej brak/zużycie moze powodowac wibracje auta przy hamowaniu i trzepanie kierownica ? ( w moim przypadku zawieszeni po remoncie tarcze klocki nowe felgi proste i dalej trzepie) ??? help

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/530d-M57N/LHD/N/2003/december/browse/brakes/front_wheel_brake_brake_pad_sensor-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz po prostu którąś krzywą tarczę albo źle wyważone koła. U kolegi trzęsło kierownicą podczas hamowania, ale też podczas jazdy. U niego okazało się i to i to :) dwie tarcze hamulcowe do wymiany i ponowne wyważanie kół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz po prostu którąś krzywą tarczę albo źle wyważone koła. U kolegi trzęsło kierownicą podczas hamowania, ale też podczas jazdy. U niego okazało się i to i to :) dwie tarcze hamulcowe do wymiany i ponowne wyważanie kół.

 

Tak jak pisałem nowe tarcze i klocki maja 3-4 tys kilometrow zawieszenie po remoncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale to co nowe, to nie znaczy że nie można sprawdzić :) tarcze nie gną się podczas zwykłego hamowania tak jak klocki. Możesz mieć nówki tarcze, a wyjedziesz od razu z salonu i wpadniesz w 30cm dziure i może nieść to za sobą najzwyklejsze konsekwencje :) Doradziłem tylko jak ja to widze na chłopski rozum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale to co nowe, to nie znaczy że nie można sprawdzić :) tarcze nie gną się podczas zwykłego hamowania tak jak klocki. Możesz mieć nówki tarcze, a wyjedziesz od razu z salonu i wpadniesz w 30cm dziure i może nieść to za sobą najzwyklejsze konsekwencje :) Doradziłem tylko jak ja to widze na chłopski rozum.

 

 

ehh nasze polskie drogi :( :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.