Skocz do zawartości

318i Klimatronik - nie działa strefa klimatyzacji pasażera


marcars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z klimatronikem dwustrefowym. Mianowicie nie działa mi nawiew klimatyzacji na szybę dla strefy pasażera tzn nawiew działa ale leci z niego jedynie cieple powietrze zamiast zimnego. Czy ktoś wie co może być przyczyna? wszystkie inne nawiewy działają dobrze tzn środkowy i na nogi pasażera i wszystkie strefy kierowcy. Edytowane przez marcars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innej możliwości na sprawdzenie tego?? podobno popsuło się to poprzedniemu właścicielowi podczas wymiany filtra powietrza. Czy jest tam coś co mogło spowodować usterkę tzn ktoś coś przez pomyłkę poluzował albo zerwał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem. Tyle, że w moim przypadku po prostu odpięła się rura która biegła na stronę pasażera. Wystarczyło zdjąć dolną część deski rozdzielczej i podpiąć odpiętą rurę :)...

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem. Tyle, że w moim przypadku po prostu odpięła się rura która biegła na stronę pasażera. Wystarczyło zdjąć dolną część deski rozdzielczej i podpiąć odpiętą rurę :)...

 

a gdzie dokładnie poluzowała ci się ta rurka czy masz może to gdzieś na zdjęciu albo mógłbyś opisać dokładnie w którym to było miejscu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza kwestia mam Compacta, ale orurowanie pewnie jest podobnie ułożone.

 

generalnie spod maski idzie ono m.in. w tunelu na środku auta (za konsolą). Jest tam taka jakby złączka która rozdziela powietrze z obiegu klimy na część pasażera i kierowcy. U mnie aby się do niej dostać, trzeba wykręcić schowek (jest to dość prosta sprawa) i zdjąć dolną część zabudowy deski od strony pasażera, powinieneś zobaczyć orurowanie przelotów powietrza... może gdzieś po prostu się rozpięło badziewko... Nie mówię, że tak będzie na 100% ale u mnie słabo dmuchało na stronę pasażera i wystarczyło tylko podpiąć wypiętą rurę... akurat to możeszs sprawdzić sam, bezkosztowo... jedynie co to potrzebujesz śrubokręt i zobacz czy nie masz torksów czasem... Złożyć całość później też jest bardzo łatwo, powinieneś sobie poradzić...

Edytowane przez Beowolf

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza kwestia mam Compacta, ale orurowanie pewnie jest podobnie ułożone.

 

generalnie spod maski idzie ono m.in. w tunelu na środku auta (za konsolą). Jest tam taka jakby złączka która rozdziela powietrze z obiegu klimy na część pasażera i kierowcy. U mnie aby się do niej dostać, trzeba wykręcić schowek (jest to dość prosta sprawa) i zdjąć dolną część zabudowy deski od strony pasażera, powinieneś zobaczyć orurowanie przelotów powietrza... może gdzieś po prostu się rozpięło badziewko... Nie mówię, że tak będzie na 100% ale u mnie słabo dmuchało na stronę pasażera i wystarczyło tylko podpiąć wypiętą rurę... akurat to możeszs sprawdzić sam, bezkosztowo... jedynie co to potrzebujesz śrubokręt i zobacz czy nie masz torksów czasem... Złożyć całość później też jest bardzo łatwo, powinieneś sobie poradzić...

 

no tak tylko czy to będzie na pewno to bo dmuchać dmucha jedynie co nie działa to zimne powietrze jak jest klimatyzacja włączona i dmuch tylko gorące. Na innym forum doinformowałem się że może to być elektryczny zwór nagrzewnicy. Co wy na tą diagnozę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.