Skocz do zawartości

(PRZEPLYWOMIERZ -SPALANIE)


Rekomendowane odpowiedzi

Czolem wszystkim,nie wiem czy temat jet zalozony w dobrym dziale,ale prosze mi wybaczyc caly czas sie ucze hehhe.Tak na wstepie przezucilem sie na e30 318touring M40 +gazik(I gener.) Niech mi ktos madry powie czy przeplywomierz ma wplyw na spalanie gazu?!nie jestem w ciemie bity ale zdania sa mieszane i kazdy mowi swoje.Chodzi o to ze spalanie mojego kombiaka waha sie w granicy 10-13 nigdy mnie.W tym ze te 13 to miasto.Pierdyknelo mi i rozwalilo przeplywke tzn urwalo klape,pomimo to jedzie ale o co mi chodzi,uklad zaplonony mam w porzadku bo wszystko nowe, sam sobie wyregulowalem gaz na analizatorze a teraz spalanie mam 15L,czy jest w tym wypadku wina przeplywomierza?!
fajne autko, tylko maly silnik")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przepływomierz jest potrzebny dla silnika tak jak sonda inne czujniki bo gdyby ich nie potrzebował to by nie wstawiali. :norty: Ale do rzeczy.

 

Przy pierwszej generacji najwazniejszym parametrem dla prcy gazu jest kąt otwarcia przepustnicy, a przepustnicą steruje komputer benzynowy w oparciu o przeplywomierz sonde lambda temp. powietrza i temp silnika, płynu chłodniczego

Co do pierdykniecia to widocznie nie miałeś wszystkiego w układzie ok lub ustawione było za ubogo i palna mieszanka w dolocie strzeliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.