Skocz do zawartości

E36 318 tds odma


goral8611

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Poczytałem troszkę forum i mam takie pytanie, w zasadzie dla uzyskania "pewności". W filtrze powietrza pojawił się mi olej...co więcej w zasadzie tego oleju jest za dużo....chyba nawet wydostaje się poza filtr na osłone kolektora. Za pewne może to być wina zatkanej odmy....a więc pierwsze pytanie czy to to, czy jeszcze coś innego może być?? Drugie pytanie, jeśli to zatkana odma, to czy dam radę sam się do niej dostać i spróbować to wyczyścić?? Jeśli tak to poproszę o rady co i jak i gdzie:):) z góry dziękuję za pomoc:)

 

Właśnie rozkręciłem filtr powietrza...i się okazało że ktoś pod wlotem/wylotem z pokrywy zrobił dziure i olej wypływający leciał na obudowe silnika. Hmmm ma ktoś jakieś pomysł o co tu chodzi??

 

Już zaczynam pisać sam ze sobą:D:D hehe jeszcze jeden teścik zrobiłem.....wł silnik i delikatnie odkręciłem korek wlewu oleju, ale nie podnosząc go....korek podskoczył, rzygnęło olejem i dalej pluło, podnosząc korek. Czyli to jednak ta zatkana odma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmy sie raczej nie czysci tylko wymienia. Moim zdaniem strasznie dziwna rzecz ze masz olej w obudowie filtra powietrza. Ale moim zdaniem to nie odma. Powietrze wpada przez filtr powietrza, pozniej idzie do turbo z turbo intercooler z intercollera do EGR i do silnika, odma z tego co pamietam jest miedzy skrzynia korbowa a dolotem, wiec gdzies na koncu tej drogi. Bardziej obstawialbym nieszczelne turbo, jest duzo blizej filtra powietrza. Tylko ze powietrze jest zaciagane w przeciwna strone;/ zobacz czy turbo Ci sie nie poci. Ja bym odkrecic rure od EGR i zobaczyl co tam sie dzieje, a pozniej rure od wlotu to turbo.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie:) to raczej z odmy olej, bo właśnie to mały wylocik odpowietrzający trafiający od razu do filtra, wręcz skierowany w strone wlotu do turba. Pytałem w paru sklepach i nie mogą znaleźć odmy do mojej wersji autka.

A tak wogóle to dzisiaj od rana wziąłem się do pracy;p i wyczyściłem zawór EGR....troszkę syfu tam było, nie jakaś tragedia, ale jednak....no i po pewnej przejażdżce nie wiem czy to kwestia autosugesti...ale tak jakby autko na niskich obrotach zaczęło lepiej chodzić...tak jakby więcej mocy, nie muli. Teraz mam takie pytanko....gdzie jest w tym cudzie turbina i elektrozawór sterujący?? bo to też bym chętnie wyczyścił, a jak się wyposażę w uszczelki to odkręcę kolektor i jak zdobędę 15 torx'a to wezmę się za odmę.

Co mnie zastanawia to po rozebraniu tego wszystkiego auto zaczęło się mi "pocić" a właściwie zaczęło się lać (olej) i to o życie....nie wiem czy to po rozebraniu, czy po odpaleniu autka już z wyczyszczonym (za pierwszym razem zapomniałem podł wtyczkę do elektrozaworu od egr;)), wogóle to taka mała kosteczka (da się to wyczyścić/rozebrać?) ale szybko się opamiętałem i podłączyłem. Na początku po zapłonie obroty lekko falują, ale potem już jest ok. Co ciekawe też bez wł elektrozaworu silnik miał większe obroty ok.900, a z wł najpierw stawia ok 900, potem schodzi na coś w okolicy 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina kolego jest przy kolektorze wydechowym, stan naprzeciwko otwartej maski samochodu, po lewej stronie silnikana dole widac ja troche. Wyglada jak slimak.

albo inaczej idzie do niej rura od filtra powietrza na jej koncu jest turbina:P Zaloze sie ze mocno spocona;/

http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz właśnie poskręcałem wszystko. Turba nie wykręciłem, bo nie za bardzo miałem dostęp;/ ale ogólnie przy wlocie w środku było sucho....zaraz przy wylocie nie byłem w stanie sprawdzić, bo też nie miałem jak odkręcić, więc odkręciłem przy kolektorze....troszkę chyba oleju było, ale nie jakieś straszne cuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ileju zawsze bedzie. Nie mam pojecia skad masz olej w filtrze. Odma powinna filtrowac powietrze ze skrzyni korbowej, moze ktos wyciagnac srodek odmy i wali Ci olejem?!?!
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...nie mogę się teraz tam dorwać niestety. Z tego co czytałem to poprostu jak już odma jest zasyfiona to puszcza olej. Przed odmą jest chyba taki filtr metalowy, w kształcie siatki jakiej czy coś takiego (olej ma na tym osiadać)....tak przynajmniej się mi wydaje że jest. jak to rozbiore to się dowiem pewnie. bo nigdzie konkretnie widoku odmy w 318 tds nie mogę znaleźć. że już nie wspomnę o kupnie nowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną sprawą o którą chciałbym spytać, a dotyczącą oleju (namieszane w tym aucie) to sprawa uciekającego oleju właśnie. WIęc tyle go już uciekło, że po prostu zahacza o minimum. W książce serwisowej wszędzie jest napisane że zalewany za każdym razem był mobil 10w40 i taki ostatni konkretny wpis jest z 01.2010 od tego czasu do 10.10 przejechano ok8tys i jest tylko wpis w książce z datą i przebiegiem. Na fakturach nie ma nic o oleju (ale chyba był wymieniany przy remoncie??), no i niestety nie kupowałem samochodu od właściciela tylko z komisu...a jak w komisie to wiadomo, różnie bywa...i w aucie znalazłem baniaczek z "cudownym" olejem Lotos 15w40. I tutaj moje pytanie dolać mobila czy lotosa?? Wydedukowałem, nie wiem czy trafnie, że mogli chociaż troszkę próbować załatać lecący się olej gęstszym cudem...tylko że nie mam pojęcia...wypłata dopiero za tydzień a do tego czasu trza jeździć (nie wiele, ok 200km może zrobie)...co zalać?? i co później przy wymianie wlać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej taki sam jakbyl lany, jak dolejesz litr oleju o podobnych parametrach wydaje mi sie ze nic sie nie stanie ( niech mnie ktos poprawi jak sie myle). Lepiej sie dowiedz skad i czemu ucieka Ci olej;/
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.