Skocz do zawartości

falujące obroty podczas jazdy 535d


piotrek710

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy ktoś z was spotkał się z takim problemem :W bmw 535d z roku 2006 ,zauważyłem podczas jazdy na równej drodze (tzn nie z góry i nie pod górę ),tak żeby auto miało równą prędkość obroty zaczynają falować .Falowanie jest bardzo niewielkie nawet nie czuć tego w aucie ,widać to mianowicie na obrotomierzu .Przy przyspieszaniu ,jak i zwalnianiu ,jak i na postoju nic się nie dzieje .Ale przy jeżdzie np 80 km/h ,obroty wahają się o jakieś mniej więcej 100-200obr/min.Zauważyłem że występuje to nie zawsze i przy różnych obrotach czasami koło 1200 czasami 1700 ,przy większych nie wyczułem ,ale też nie jeżdziłem szybciej .Czy może ktoś mnie nakierować na coś bo wiem że jak oddam auto do bmw z taką usterką to będą chcieli wymienić pół samochodu ...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było to opisywane na forum, 99% to sprzęgło hydrokinetyczne Ci się kończy. Wiem że w okolicach poznania remontują takie sprzęgła, ale jak to chodzi już nie mam pojęcia, nowe to dość spory wydatek. Poszukaj na forum falujące obroty czy coś takiego, jest jeden wątek gdzie jest to dobrze opisane, wraz z cenami części. Kojarzy mi się coś około 3000 zł sama część, ale nie dam sobie ręki uciąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie objawy u siebie. Przyczyną było wadliwe (kończące się) sprzęgło hydrokinetyczne (konwerter). Po wyminie sprzęgła na nowe, wymianie miski z filtrem, oraz oleju objawy ustąpiły.

Już kilka osób na forum miało to samo. Możliwe, że u Ciebie co innego jest przyczyną. Niestety nowe sprzęgło to wydatek około 2300 zł ( w ASO ponad 5000 zł).

Swoje robiłem na początku marca.

Moje auto to 530D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdiagnozować tak na 100% czy to jest to sprzęgło ?

Jaki masz przebieg?Ja mam taki sam objaw ale tylko na zimnym silniku i po tygodniowym postoju samochodu.

U mnie przebieg to 79 tys,wiec ne sadze aby bylo to sprzeglo.Moze przeplywomierz?Narazie nie szukam w tym problemu,gdyz objaw ustepuje po rozgrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć te sprzęgła (konwertery) nie są najwyższych lotów i potrafią padać nawet przy przebiegach rzedu 80tyś km. Taką informację dostała osoba w ASO, która chyba jako pierwsza opisała problem na forum. Nie pamietam dokładnie kto to był, ale tak mi świta, że pisał, że nawet przy takim małym przebiegu zdarzają się awarie tego elementu. I sytuacja jest dość częsta. Rozumiem, aby wymienić konwerter trzeba pożegnać się z olejem w skrzyni oraz miską ? Jeśli tak to kosza rosną gwałtownie w górę, bo wymiana oleju + miski to ok 2500zł + konwerter 2300zł + 1000zł wymiana konwertera daje sumę powyżej 5k... :/ Obym się mylił, bo aż strach pomyśleć, że będę musiał kiedyś to robić...
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć te sprzęgła (konwertery) nie są najwyższych lotów i potrafią padać nawet przy przebiegach rzedu 80tyś km. Taką informację dostała osoba w ASO, która chyba jako pierwsza opisała problem na forum. Nie pamietam dokładnie kto to był, ale tak mi świta, że pisał, że nawet przy takim małym przebiegu zdarzają się awarie tego elementu. I sytuacja jest dość częsta. Rozumiem, aby wymienić konwerter trzeba pożegnać się z olejem w skrzyni oraz miską ? Jeśli tak to kosza rosną gwałtownie w górę, bo wymiana oleju + miski to ok 2500zł + konwerter 2300zł + 1000zł wymiana konwertera daje sumę powyżej 5k... :/ Obym się mylił, bo aż strach pomyśleć, że będę musiał kiedyś to robić...

no to mnie pocieszyles ;)

Narazie,tak jak pisalem nie szukam w tym problemu gdyz nie jest to uciazliwe.Jak trzeba bedzie to sie wymieni-niestety nikt nie mowil ze bedzie lekko :|

Bede wymienial olej w skrzyni w lipcu badz sierpniu to sie cos pomysli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak stwierdzenie: B.M.W ( bedziesz mial wydatki) jest coraz bardziej autentyczne:)

 

Ja za sprzeglo i dwumasa tez poplynelem jak falujace procenty z karty kredytowej:)

 

Zycie.....

A mówią ze automat to droga rzecz,bo jak coś padnie to są koszty wysokie.Tak,ale dwumasa nie kosztuje wcale mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć te sprzęgła (konwertery) nie są najwyższych lotów i potrafią padać nawet przy przebiegach rzedu 80tyś km. Taką informację dostała osoba w ASO, która chyba jako pierwsza opisała problem na forum. Nie pamietam dokładnie kto to był, ale tak mi świta, że pisał, że nawet przy takim małym przebiegu zdarzają się awarie tego elementu. I sytuacja jest dość częsta. Rozumiem, aby wymienić konwerter trzeba pożegnać się z olejem w skrzyni oraz miską ? Jeśli tak to kosza rosną gwałtownie w górę, bo wymiana oleju + miski to ok 2500zł + konwerter 2300zł + 1000zł wymiana konwertera daje sumę powyżej 5k... :/ Obym się mylił, bo aż strach pomyśleć, że będę musiał kiedyś to robić...

 

Jeżeli olej i miska były wcześniej wymieniane to ja bym się z nimi nie żegnał, jeżeli nie były to dobrze zrobić wszystko za jednym razem. A na miejscu autora tematu to wpierw bym sprawdził poziom oleju w skrzyni oraz czy nie widać śladów "pocenia" tej nieszczęsnej tulejki w skrzyni przez którą lubi ciec olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w mojej podone objawy i weszedłem w ukryte menu obroty porównałem z obrotomierzem na desce wyszło że w menu obroty nie falowały spóbuj u siebie. Po tym teście dałem spokój ponieważ obroty tylko falowały na obrotomierzu ( 50-80obr/min).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem to sprzęgło. Objawy takie jak u piotrek710.

 

Przepływka daje inne objawy.

Dla sprzęgła dość charakterystyczne jest drżenie/ szarpanie przy przyspieszaniu.

 

Wymiana sprzęgła hydrokinetycznego to także konieczność wymiany filtra (z miską), złącza i oleju.

Nowe (myślę, że poprawione) sprzęgła ZF do 535d mają oznaczenie G, te dotychczas montowane F.

 

Przy 535d przebiegi ~120tys. najczęściej kończą to sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy przyspieszaniu nic nie szarpie ,ani nic nie słychać ,to zjawisko które opisałem wcześniej występuje czasami ,nie zawsze .na wolnych obrotach nic się nie dzieje tak samo jak przy zdjęciu nogi z gazu pod czas jazdy .Występuje to tylko podczas jazdy ze stałą prędkością po równym (np.jak się jedzie pod górę ,czyli silnik ma jakieś obciążenie to wtedy tego nie ma .) :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podbije do tematu bo właśnie w mojej 530d też coś takiego zaobserwowałem , a jak byłem na serwisie to mi powiedzieli , że mam kolektor wydechowy

nieszczelny przez co traci ciśnienie i falują obroty. Więc co zrobiłem ten kolektor doradzili mi żeby wsadzić żeliwny od e39 , powyrywać klapki z ssącego , uszczelnić turbo i będzie ok. No ale jednak [BAD]!!! objawy pozostały a portfel chudszy o 3500zł.

Także mam pytanie czy jest jakiś dobry warsztat we Wrocławiu lub okolicy który by mi zrobił ten konwerter (sprzęgło).

No i czy będę musiał wymienić olej w skrzyni bo dopiero co wymieniałem jakieś 3000km w serwisie co kosztowało mnie 2000zł? HELP!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem do serwisów zaufanie bo wydałem za diagnozę i naprawy już 6000-6500 zł i nic problem dalej jest więc wolałbym jakiś dobry warsztat , oczywiście też żeby to nie był jakiś Pan Józek z młotkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stando z tego co słyszałem cieszy się dobrymi opiniami. Niektórzy użytkownicy jeździli tam nawet z Krakowa. Nie wiem ile w tym prawdy ale wiele osób sobie ten serwis chwali.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych okolic nie znam. Ale ze Szczecina(230km od PZN) mogę Ci polecić dobry warsztat do automatów - > http://www.kisielnicki.com.pl/ . Specjalizują się W ZF'ach i od pewnego czasu regenerują konwertery, być może Twój by się nadawał do regeneracji. Ceny są niższe niż w ASO, a wiele szczecińskich ASO z nimi współpracuje, między innymi Mercedes, Jaguar i Audi. Widziałem, też u nich ferrari na placu. Więc jeśli byłbyś w Szczecinie kiedyś, lub w okolicy to mogę ich polecić.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.