Skocz do zawartości

320d Montarz Subwoofera


Orczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem nowy na forum wiec z góry prószę o wyrozumiałość i ewentualna pomoc Szukałem trochę w necie i forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania Mianowicie jestem nowym posiadaczem bmw e46 sedan zamierzam podłączyć do niej Subwoofer aktywny który został mi jeszcze z starego autka I tu widzę problem Nie mam zamiaru zmieniać na razie fabrycznego radyjka (brak funduszy po kupnie) A jak wiemy nie posiada wyjścia cinch Myślałem o wyciągnięciu sygnału z tylnych głośników ale jak zrobić by grał sub i te głośniki ??? Może ma to już ktoś rozwiązane i pomorze nowemu koledze ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ale nie o to mi chodzi po prostu potrzebuje miejsce do którego podłączę kabel który po włączeniu radia włączy mi suba

 

Ja podpiołem sie pod jakiś kabelek od anteny który jest w lewym boczku bagażnika, koło zmieniarki. O ile pamiętam to bialy kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem skrzynię również u siebie. Właśnie poprzez konwerter HI-LO. Skrzynię napędzał Blaupunkt GTA 260. I powiem tak: nie grało to prawie wcale. Auto zbyt dobrze wytłumione moim zdaniem. Wszędzie obicia, kanapa się nie składa. Zestaw grający przejąłem od kolegi z E39 - oddał z tego samego powodu. Teraz zestaw gra z powodzeniem w Hondzie Civic.

A co do sygnału REMOTE na piecu - ja zrobiłem jednak wyłącznik, żeby piec nie zawsze startował razem z radiem. To na wypadek gdyby za mocno grało a ja często podróżuję z 3-letnią córeczką ;) Wyłącznik dyskretnie zamontowany w schowku kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc wzmacniaczy z wyzszej półki ma wejscie na sygnał z kabli głośnikowych( biała kwadratowa kostka z opisem HI-INPUT)) i nie trzeba zadnych wynalazków dokupować a co do wyjscia na antene czyli kabla sygnałowego w każdym radyjku czy to seryjne czy jakies firmowe kabelek jest koloru niebieskiego i nie zawsze jest oznaczony jak kabelek ANN

 

a zeby graly i te glosniki z tyłu i subwofer musisz je polaczyc z przednimi a sygnał na tylne glosniki puscic na wzmacniacz i na subwofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przerabiałem seryjne radio CD bmw bo nie było wyjścia na cinche. I potrzebny jest właśnie konwerter. Ten właśnie z aukcji allegro co kolega pokazał. Jednak by uzyskać dobrą moc a u mnie się sprawdziło i łupie subwoofer dość głośno trzeba poświęcić. Tak jak w moim przypadku e36 dwa tylne głośniki. Wszystko lutujesz i chowasz. Z konwertera wychodzi ci 5 kabelków. Podwójne to oczywiście od głośników, a pojedynczy to masa. Dlaczego tył bo głośniki z przodu dają radę, można zawsze wymienić na mocniejsze,a głośniki z tyłu + subwoofer to tak będzie się zlewać. Lepsza barwa będzie gdy przód gra wysokie a tył niskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema co do tego ze "nie gra " rownież nie posiadam dzielonej kanapy, zamontowałem skrzynie JBL 350 w RMS.Gdy rozkrece radio to buda sie trzesie a w srodku kiepsko. dodam że sprzet wczesniej był w xsarze gdzie o wytlumieniu bagaznika moża bylo zapomnieć to grało rewelacyjnie.Co do BMW to wywal tylne głosniki w pólce i zrób dziure do bagaznika i zostaw sama siatke to dużo pomoże, :D musze sobie tez wykombinować włacznik na wzmacniacz gdyż rownież czasem jade i nie moge sluchac z basem chociażby ze wzgledu na psa ;p a w ogóle bez radia to lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. U mnie całkowicie przerobiony ori włącznik (żadne ori nie są zwierne, a nie będę trzymał cały czas palcem hehe) plus zmieniona dioda (bo prąd z remote nie uciągnie ori diody). To tak dla rzeźbiarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek159, nawet na próbę zdemontowałem głośniki z półki aby sprawdzić efekt. Jak dla mnie marna poprawa. Tak czy inaczej przygody ze skrzyniami już zakończyłem. Na dobre audio trzeba troszkę kasy położyć a "bele co" pakować żeby rejestracją trzęsło to troszkę już nie w moim wieku ;) Szczęśliwie mój zestaw przyszedł do mnie za darmo i za parę stówek sobie poszedł, więc jestem nawet do przodu. Teraz tylko głośniki z tyłu zmienię na coś mniej papierowego, bo jeden złapał już jakiś feler :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crayou napisałeś

Na dobre audio trzeba troszkę kasy położyć a "bele co" pakować żeby rejestracją trzęsło to troszkę już nie w moim wieku

Powiem tak Dobre audio robi się konkretnie pod auto ja na swój zestaw wydałem pare ładnych k zł. Co z tego jak jest tak jak piszesz klapa sie trzesie jak by miała się rozleciec.z zewnatrz może zalatuje wiejskim tuningiem.

Z tym że ja miałem swój zestaw ze starego auta i za nic nie musiałem dopłacać oprócz tego konwertera, a tak chociaż troche basu wydobywa sie wiecej niż ze standartowych "papierowych" nazwijmy to głosników :D a mi troche żal zeby sprzet leżał w domu na pólce.. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - rozumiem cię. U mnie po włączeniu pieca coś tam było słychać ale nie był to efekt dla którego chciałbym poświęcić cenne miejsce w bagażniku. Rejestrację musiałem usztywnić żeby nie robić wsi kieleckiej :) Po miesiącu zrezygnowałem, a że udało się wsio sprzedać w dobrej cenie to z ogólnego rozrachunku jestem zadowolony. Na wymianie głośników poprzestanę. Też nie chcę przeinwestować, bo pchać nie wiadomo jakie cuda w miękką półkę to nie ma sensu...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dziękuje wszystkim za pomoc Sub zamontowany już jakiś czas temu ale jakoś nie było czasu podziękować ;-) Co do efektu faktycznie nie ma takiego jak w moim starym aucie na tym samym głośniku ale jednak zniwelowałem ta lukę niskich dźwięków i jak dla mnie jest super ;)

Załaczam zdjęcia z moim efektem

http://honda125.pxd.pl/zdjecie/591233/1/dsc0431-2144-x-1424-1072-x-712

http://honda125.pxd.pl/zdjecie/591232/1/dsc0428-2144-x-1424-1072-x-712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.