Skocz do zawartości

e39 530d brak mocy


klos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pojawił sie problem po wymontowaniu klapek z kolektora auto straciło moc

auto po podpięciu pod kompa nie pokazuje zadnych błędów

jak sprawdzić egr? czy on może zamulić tak auto po ściągniciu wężyka z egr auto dalej zamulone

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr możesz zaślepić korkiem od dobrego wina a w węzyk wsadż jakiś wkręt lu coś co zatka go.To jest metoda bez wyjmowania EGR-u.Najlepiej natomiast wykręcić i sprawdzić u mechaniora pod jakim podciśnieniem otwiera się tłoczek w egr.Może nie zaślepiłeś dziurek w kolektorze po klapkach albo gdzieś nie założyłeś poprawnie wężyków podciśnienia.Może też być walnięty elektrozaworek pod kolektorem.Dla mnie najprędzej gdzieś nie założyłeś,żle założyłeś,pękł ci przy montażu wężyk i całe podciśnienie spitala.Sprawdz czy załącza ci turbo czy chodzi siłowniczek od zmiany położenia łopatek w turbinie.Jeżeli przy turbo wszystko OK,podmień zaworki,ten od turbo założ pod kolek. a z pod kolektora załóż przy turbinie.Najważniejsze i najpewniejsze to sprawdz te wszystkie wężyki -według mnie tu coś pokićkałeś,klapki nie mają prawie żadnego wpływu-chodzi tylko o wykożystywanie spalin(ekologia)POzdr i wal z pytaniami śmiało. :norty:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi :D o przepływce odrazu pomyślałem i po odpięciu auto jezdzi normalnie kupiłem nową i dalej zamulone ale stawiam na wężyki podciśnienia no nic kolektor zaś do góry i posprawdzam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
.Najważniejsze i najpewniejsze to sprawdz te wszystkie wężyki -według mnie tu coś pokićkałeś,klapki nie mają prawie żadnego wpływu-chodzi tylko o wykożystywanie spalin(ekologia)POzdr i wal z pytaniami śmiało. :norty:

Mówiłem ci kolego że szukaj węzykach,ważne że po kłopotach.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.