Skocz do zawartości

320d Odczuwalne drżenie we wnętrzu


Uniek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam maly problem z moim BMW E46 320 D 136 KM

Szczególnie na zimnym silniku drży mi wnętrze samochodu, czuć wibracje od strony silnika, lecz jak podniose maske wydaje sie ze silnik pracuje normlanie. Nieraz jest to mocniej odczuwalne nieraz slabiej, a zazwyczaj to nie wystepuje. Nieraz zdarza sie to rowniez gdy silnik jest rozgrzany. Zauwazylem ze dzieje sie to glownie gdy np zahamuje przed swiatlami, stoje na jakiejs nierownosci, skrece kola maxymalnie w jedna strone, ale jak samochod stoi na rownej powierzchni tez to nieraz wystepuje.

 

Powiedzcie mi co to moze byc ? poduszki pod silnikiem ? pod skrzynia ? tlumik drgan ? kolo dwumasowe (chyba i OBY nie) ?

Edytowane przez Uniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem przez koło pasowe (objaw nasilał się gdy samochód się zatrzymywał). Przeszukaj forum, bo pad koła pasowego można łatwo ocenić podobno :) Po wymianie (ori 700pln) auto zupełnie nie drga :) Ew. poduchy, aczkolwiek u mnie były w stanie idealnym (i chyba nadal są po 187k km w aucie jest cichutko).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od poduszek.

 

A jak by to byly poduszki pod silnikiem to nie bylo by widac pod maska ze drzy silnik jakos mocniej ?

Nie no raczej nie,jak bedziesz widział ze silnik drga po otwarciu maski to ja osobiscie bym uciekał :wink:

(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów sobie od razu poduchy, mechanik powie ci to samo. Febi (a jest to to samo co Lemforder i Fraudenberg) wychodzi najtaniej ok 2 x 150,- + wymiana ok 100 . No chyba że czujesz na siłach wymienić sam viewtopic.php?f=15&t=135284
http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tydzien temu zakupilem te poduszki i z pelna odpowiedzialnoscia rowniez moge je polecic. U mnie draganie wystepowalo po rozgrzaniu ale tez nie zawsze, telepalo nawet tlumikiem koncowym i oslona nad nim (akurat przed sama wymiana mialem spokoj i zastanawialem sie czy dobrze zrobilem ze je zamowilem). Po odebraniu auta od mechanika (50zl wymiana) nie to auto - juz samo zapalanie jest zupelnie inne - samochod nawet nie drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja druga, oprócz poduszek pod silnik, jest taka, że zwyczajnie "leje" któryś wtryskiwacz. Wrażenie na niskich obrotach jest takie jakby "nie palił" jeden cylinder ( takie zapożyczenie z benzyniaka :D). Podłącz auto pod INPĘ i w silniku DDE - status- analog 1 lub 2 przy pracującym silniku bedzie widać gdzie korekcja jest zbyt duża (jeśli jest). A poduszki można zakupić później, jeśli się okaże, że wtryski OK. U mnie przeszło po regeneracji wtrysków bez ruszania poduch. Powodzenia :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja druga, oprócz poduszek pod silnik, jest taka, że zwyczajnie "leje" któryś wtryskiwacz. Wrażenie na niskich obrotach jest takie jakby "nie palił" jeden cylinder ( takie zapożyczenie z benzyniaka :D). Podłącz auto pod INPĘ i w silniku DDE - status- analog 1 lub 2 przy pracującym silniku bedzie widać gdzie korekcja jest zbyt duża (jeśli jest). A poduszki można zakupić później, jeśli się okaże, że wtryski OK. U mnie przeszło po regeneracji wtrysków bez ruszania poduch. Powodzenia :cool2: .

 

 

Nie wiem kolego co tu za skrotami sypiesz ;P ale samochod byl niedawno podlaczony pod kompa i przeskanowane wszystkie systemy - zadnych bledow nie wykryto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u mechanika, obczajal obczajal i stwierdzil ze to elastyczny lacznik (ta siatka) w ukladzie wydechowym moze byc przyczyna bo jest w bardzo kiepskim stanie ;p

za tydzien w sobote wymienie to ustrojstwo i podziele sie z wami informacja czy to bylo faktyczna przyczyna drzenia we wnetrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i łącznik tez masz zmęczony - ale zmęczony jest od drgań silnika które z kolei pochodzą od ubitych bądź urwanych poduch silnika... U mnie przed wymianą wydech tak drżał że nie mogłem buta do końcówki wydechu przystawić....
http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zamów sobie od razu poduchy, mechanik powie ci to samo. Febi (a jest to to samo co Lemforder i Fraudenberg) wychodzi najtaniej ok 2 x 150,- + wymiana ok 100 . No chyba że czujesz na siłach wymienić sam viewtopic.php?f=15&t=135284

Odważna decyzja , chcesz narazic czlowieka na wydatek 400zl bo tak ci sie wydaje????? Ostatnio jak u kumpla byla wywalona poducha , to jak dodawal gazu to silnik podskakiwal do góry jak pileczka , az w sierodku bylo slychac jak silnik o cos uderza przy dodawaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odważna decyzja, tylko przemyślana sugestia. Poduchy w E46 wytrzymują ca. 150 tys km - jeżeli się nie zerwą - to na pewno będą ubite, guma nie będzie już amortyzować tylko przenosić drgania silnika na budę... Poduchy jak i większość elementów zawieszenia są elementami zużywającymi się które należy wymieniać.
http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie odważna decyzja, tylko przemyślana sugestia. Poduchy w E46 wytrzymują ca. 150 tys km - jeżeli się nie zerwą - to na pewno będą ubite, guma nie będzie już amortyzować tylko przenosić drgania silnika na budę... Poduchy jak i większość elementów zawieszenia są elementami zużywającymi się które należy wymieniać.

Wlasnie dobrze napisales "jak wiekszosc elementow" ale idąc takim tropem mozna wymienic pół samochodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzenie ustalo i od 1,5 tygodnia sie nie pojawilo. Elastyczna zlaczka na wydechu wymieniona, ale szczerze mowiac wedlog mnie to byla zlej jakosci ropa o ironio z SHELL-A gdzie maja najdrozej i podobno najlepiej :/ po wizycie u mechanika zatankowalem do pelna na lukoilu i od tego czasu jest swiety spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.