Skocz do zawartości

Dziwne objawy na rozgrzanym silniku 2,7 eta


yadirf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu zaczeły sie problemy z moją bunią.Mianowicie chodzi o spadek mocy po rozgrzaniu silnika.W momencie gdy temperatura wzrośnie podczas rozpędzania auto dostaje czkawki i nie przyśpiesza jak powinno.Wspomnę ze posiada instalcje lpg jednak objawy są takie same zarówno na gazie jak i benz.

Co może byc tego przyczyną?Zorientowanych proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przerywa silnik w czasie pracy? Jak przerywa to może być coś nie tak że świecami, skoro dzieje sie to na beznynie i gazie. Jak są stare to po nagrzaniu lubią padać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu od którego zakupiłem autko twierdził ze swiece i przewody są wymienione.

Przewody wygłądają na nowe świec nie sprawdzałem ale bede musiał to zrobić.

 

albo przegrzany silnik byl

 

Właśnie takiej odpowiedzi sie obawiałem :(

A jeżeli był przegrzany to co? Czekać tylko aż niemiecka technologia zrobi kaput :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak jezeli ci na benzynie i na gazie tak samo sie dzieje a takie sa przyczyny przegrzanego silnika wpisz sobie na wujka google i bedziesz wiedzial moze sie myle na 100% nie jestem pewien. A i jeszcze jedno ile masz juz dni ten samochod od kupna samochodu bo jak nie masz jeszcze 14 dni to normalnie koles powinien ci oddac kase a ty mu samochod a jak nie to sprawa w sadzie i wygrywasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest w moim posiadaniu 3 tygodnie a roscic swoje prawa w sądzie mi sie nie uśmiecha.Poza tym jeżeli nawet oparło by sie to o sąd

to i tak jestem pogrzebany gdyż w umowie na moje życzenie wpisaliśmy niższą kwote ponieważ chcialem zaoszczędzic na opłacie skarbowej.

I tym sposobem oszczędności wyszły mi bokiem.

Więc cóż mi pozostaje?Chyba tylko czekać na zgon silnika i powoli szukać drugiego serduszka.

Dzięki za zaangażowanie w temat.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama jeszcze jedno pytanie.

Mianowicie dziś wskazówka od temp. wychyliła mi sie dość znacznie poza dopuszczalny punkt i pomyslałem ze ,może silnik nie ma odpowiedniego chłodzenia i dlatego maja miejsce takie objawy?

W jak najszybszym czasie muszę przejrzeć cały układ by uniknąc przegrzania,ale czy to może mieć wpływ na spadek mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.