Skocz do zawartości

E36 Gaz Sekwencja (kilka pytań)


vicewersa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! chciałem wyposażyć się w jakieś dobre nie drogie autko które bym wyposażył w instalację gazową na sekwencji, i mam odnośnie tego do was kilka pytań mianowicie jak E36 znosi gaz, ile kosztowała by dobra gazownia do niego i jaki silnik (pojemność/moc) najlepiej wybrać do zagazowania. Chcę aby auto było dynamiczne ale za razem nie trzepało ostro po kieszeni, o mocy do góra 150 koni, minimum 100. Oraz jakie jest spalanie gazu mniej więcej przy takich mocach :roll: :oops: . Pozdrawiam i proszę was o odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gaz to tylko sekwencja, dynamiczne i ekonomiczne :) są takie ?, tanie autko hmmm im więcej zapłacisz za auto tym większe prawdopodobieństwo że w późniejszym okresie eksploatacji nie będziesz wkładał, dobry gaz od 2500 w górę. A jaki model e36, każdy będzie chwalił swój poczytaj opinie użytkowników pod kątem awaryjności oraz spalania i sam zdecyduj.
tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kolega pisze-tylko sekwencja,i jak kumaty gosc ją zainstaluje ,to nawet takie 1,8 jak ja mam bedzie na gazie super (jak na te pare koników) śmigalo.Spalanie u mnie:trasa ok 9,mieszany ok 11-12 gazu.Ale nie licz ze jak kupisz E36 za 1000zl,to bedzie do czego ten gaz zakladac.Lepiej poszukac za kilka razy wiecej,jakąś doinwestowaną bunie i dopiero gazowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam elektronikę stag 300, wtryskiwacze magic, parownik nie wiem jaki, ale nie taki który jak się zużyje to się wymienia w całości :P.

Za założenie tego(w zeszłym roku) dałem 1500 zł pod W-wą, z tym że butlę itp, już miałem, bo kupiłem auto już z gazem, ale nie sekwencyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to zadbane e36 i porządny gazownik . Ja mam 318i na której zrobiłem 70-tyś kilometrów bez problemu postanowiłem założyć sekwencje BRC i tu zaczęły się problemy . Na instalacje wydałem 2600 a że zakładał druciarz to koszt całkowity około 3500 . Przed założeniem niech gazownik napisze ci oświadczenie . że auto nadaje się do zagazowania !!! U mnie też miało być pięknie a po założeniu zaliczyłem w ciągu 10-miesięcy z 50-wizyt .Najpierw lambda 200zł , urwany króciec przy głowicy 100zł , świece 80zł , podłączenia pod kompa 150zł , LPG i Pb na testy jakieś 200zł a samochód dalej chodził – masakra !!! Dopiero dwa tygodnie temu udałem się do Tarnowa i tam zrobili !!! Okazało się , że coś było z odwiertami i złe świece , droga 100zł + świece 80zł . Dodam jeszcze , że fachowiec który montował gaz uszkodził mi krokowca którego ma mi odkupić , trwa to już około 5-miesięcy i sprawa zakończy się najprawdopodobniej w sądzie , będę również żądał zwroty wszystkich poniesionych kosztów !!! Po wizycie w Tarnowie pojechałem do mojego fachowca i co spuścił głowę powiedział przepraszam i zwrócił mi 100zł za drogę a co z resztą kosztów ? Stara lambda okazała się dobra . Warsztat który montował mi gaz uchodzi za dobry być może mieli wpadkę na moim samochodzie ale co mnie to !!! Autko teraz śmiga elegancko pali po mieście jakieś 12,5l LPG a na trasie 9-10 ale nikt już mnie nie namówi na GAZ w samochodzie !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi i co do sekwencji to tak jak pisałem, podstawa i nie ma o czym nawet dyskutować. Co do ceny auta to zależy od roku produkcji i wyposażenia, oczywiście nie chcę oszczędzać na samochodzie widziałem na alle... E36 z początków produkcji już nawet od 3000zł, osobiście myślę żeby na auto wydać minimum 7 tysięcy tak do 9 góra plus 3-4 tysiące na sekwencję, którą jak będę montował nie będę szukał jak najtańszego "gazownika". W sumie mam do wrocławia jakieś 50 kilometrów to jak już coś, to tam będę szukał kogoś sprawdzonego, na kim właśnie nie zamierzam oszczędzać. Ogólnie wychodzę z założenia żeby zmieścić się w góra 15 tysiącach i mieć coś solidnego na dłużej albo i jeszcze dłużej... Co będzie mi dobrze służyło przez długi czas. Więc chce zainwestować w jakąś dobrą sekwencję i dobry silnik, abym nie musiał ciągle dokładać i bulić nie wiadomo ile za gaz więc tak się zastanawiam po między 1.6 100KM a 1.8 140KM... I z tego co słyszałem że BMW jak i Mercedes mają tak że im większy silnik z dużą mocą tym mniejsze spalanie, czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w stosunku do mocy to tak. Dane z siążki obsługi :

316 - miasto 10,6

318 - miasto 10,8

318is - miasto 11,4

320 - miasto 12,9

323 - miasto 12,9

328 - miasto 13,5

oczywiście mowa o manualnej skrzyni . Osobiście nie wieże jak ktoś pisze , że 318 z przebiegiem 200-tyś w miescie spali mu około 9L ja nigdy nie zeszłem poniżej 11l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis między spalaniem a dynamiką to 320 . Takie jest moje zdanie :twisted:

A tak na marginesie to najprawodpodobniej będę sprzedawał swoją więc jak byś był zainteresowany to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis między spalaniem a dynamiką to 320 . Takie jest moje zdanie :twisted:

A tak na marginesie to najprawodpodobniej będę sprzedawał swoją więc jak byś był zainteresowany to pisz

 

według mnie Kompromis między spalaniem a dynamiką to 318 is :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu odradze 316. Mam takie i do gazu to za mały motor. Fakt spalanie około 10l, no ale nie ma czym jechać. Mam sekwencje.

No tyle samo pali IS także tu jest najlepszy stosunek spalanie/moc. Teraz gdy ciepło jeżdżąc pół na pół miasto i trasa wlewam 36L i robię 380km, lepiej się chyba nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu odradze 316. Mam takie i do gazu to za mały motor. Fakt spalanie około 10l, no ale nie ma czym jechac. Mam sekwencje.

To prawda, że motor słaby, jednak zależy po co komu auto, autor tematu napisał że chce niedrogie auto, jednak trudno stwierdzić ile to jest niedrogo w przełożeniu na pieniądze.

Części do is będą droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to 1.6 wyprzedzanie jest nawet dość ciężkie trzeba najlepiej redukcje zrobić bo ciężko z 5. Mam jeszcze Mercedesa 190E 2.0 122km. Powiem tak. Jest tam najprostsza instalacja LPG jaka może być. Auto na prawdę dobrze jedzie. Gaz i jedzie nie to co BMW. I przy tym pali około 11l. Litr więcej od BMW. Ile spali 320? Myślę że podobnie wiec zastanówcie się czy warto kupować małe motory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litr więcej od BMW. Ile spali 320? Myślę że podobnie wiec zastanówcie się czy warto kupować małe motory.

na 16 litrach gazu robię spokojnie 170 KM (gaz w butli jeszcze jest ale nigdy nie wyjeżdżam do końca ) Dlatego też uważam że w E36 kompromisem jest 320

E46 328 na instalacji BRC butla 54 litry robię około 380 KM , więc czy 1.6 się opłaca ??? według mnie nie

:twisted:

Edytowane przez cn_igi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam na tym forum ile palą wasze wiekowe samochody z przebiegami około200-400tyś to powiem jedno - Oddajcie je do muzeum do działu niesamowite palą mniej niż producent przewidział. Proponuje kupić silnik 6-litrów spalanie około 22l ale za to 450koni i co się lepiej opłaca 2-litry czy 6 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHHAHAHHAHAAAAAAAAAAAAAA

dobry OT widzę że zaczyna się robić

Tak na prawdę to 1.6 wyprzedzanie jest nawet dość ciężkie trzeba najlepiej redukcje zrobić bo ciężko z 5

Bo wyprzedza się na trójce a nie na piątce :P to nie diesel

Powiem tyle, jak ktos nie potrafi jezdzic to 6 jak i 12 cylindrow mu nie pomoze :P

Ja sie przyzwyczailem do jazdy malolitrazowymi "zabytkami" i powiem szczerze ze radosc z wyprzedzania wieksza malym slabym wozem, niz jakims lepszym z R6.

Porownajcie miny kierowcow mijanych przez e36 z R6 a mijanych przez samochod ktory max jedzie tyle co to R6 na 3im biegu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech większy silnik weźmie o 2l Pb więcej od mniejszego 10000km daje 200l więcej paliwa czyli około 1000zł więcej i gdzie ta oszczędność ?

Stosunek mocy do spalania zgadzam się , jeżeli ktoś lubi mieć dużo kucyków i poszaleć to im większy tym lepiej ale jak ktoś traktuje samochód tak jak ja do przemieszczania się to chyba na 10tyś km lepiej wydać mniej o 1000zł. Niech spalanie będzie większe tylko o litr to ja zaoszczędziłem po przejechaniu w cztery lata 70tyś-3500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to chcę autko do zwykłego wożonka ale chciał bym aby i miał trochę tej mocy, a z oszczędnością to jest tak jak ktoś depie i żyłuje silnik to wiadomo że spalanie leci w górę a jak się jeździ spokojnie to i się zaoszczędzi trochę, chyba wezmę z silnikiem 115KM 318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, moja E36 316i Automat w mieście pali ok 15,5l/100km. Nie oszczędzam, po prostu jeżdżę. Myslałem, że jest to duże spalanie, ale jak pojechałem do Energy i chłopaki przykręcili gaz to w ogóle nie szedł. Jak autko jest doinwestowane to i dłużej będzie służyło.

 

pzdro,

Kali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.