Skocz do zawartości

Drgania tyłu przy przyspieszaniu przy określonych predkościa


XmarioV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z którym nieradzi sobie nawet ASO. W 530d Turning tylko przy przyspieszaniu i tylko w 2 przedziałach prędkości 20-25 i 50-55 km/h odczuwalne jest wyraźne drżenie tyłu karoserii , ponadto auto stało się nadsterowne, tył myszkuje szczególnie na nierównej drodze i zachowuje się niestabilnie w stosunku do tego co było. Auto jest bezwypadkowe w ASO sprawdzili geometrię , koła , programowali sterowniki w aktywnym stabilizatorze i nic , Może ktoś miał do czynienia z podobną przypadłością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może tuleje wahliwe na wahaczach ? Tyle tylko, że to przy dużych prędkościach raczej, no i nie drży tył. Może coś z nivo ? Ciężko stwierdzić, skoro nawet ASO po obejrzeniu auta rozkłada ręce.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. krzywe felgi, ew. wada opony, niewywazone koła - ale jak piszesz koła zostały sprawdzone przez ASO

2. tak jak pisze kolega, do sprawdzenia wał napędowe, może półośki + dokładnie zawias

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie !! Mam e60 530D automat mam identyczny objaw !! ;/ i nikt nie moze temu zaradzic mam identyczne wibracje z tyłu przy około 30km/h i 60 km/h ... ponad to jadac z prędkościa 240 - 250 km/h tez drży tył... auto stało w BMW BAVARIA KATOWICE !! i co najlepsze nikt nie wie co to jest ;/ juz mi ręce opadają felgi nowe !! opony nowe !! geometria !! idealna !! auto wzór !! 130.000 KM !! bezwypadek itp... i co z tego jak sie nie da jezdzic ;/ sprawdzone wszytko od zawieszenia ... walu ... poduszkach łapach... pólosiach przegłubach ... wszystko wszystko wszystko... zaplacilem prawie 3000zł !! za nic !! drży nadal .... :[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !! Mam e60 530D automat mam identyczny objaw !! ;/ i nikt nie moze temu zaradzic mam identyczne wibracje z tyłu przy około 30km/h i 60 km/h ... ponad to jadac z prędkościa 240 - 250 km/h tez drży tył... auto stało w BMW BAVARIA KATOWICE !! i co najlepsze nikt nie wie co to jest ;/ juz mi ręce opadają felgi nowe !! opony nowe !! geometria !! idealna !! auto wzór !! 130.000 KM !! bezwypadek itp... i co z tego jak sie nie da jezdzic ;/ sprawdzone wszytko od zawieszenia ... walu ... poduszkach łapach... pólosiach przegłubach ... wszystko wszystko wszystko... zaplacilem prawie 3000zł !! za nic !! drży nadal .... :[

 

 

jakie opony? ja bym chyba mimo wszystko stawial na kola/opony

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam, mam podobny problem w moim E91, manual, 2.0D... Również przy gwałtowniejszym przyspieszaniu w przedziale prędkości 50-90km/h coś walcuje/drga/huczy. Dźwięk jest taki jakby opony walcowały albo felgi były krzywe (oscylujące huczenie, które jest głośniejsze wraz z większym obciążeniem). W czasie jazdy, gdy występują te objawy i wcisnę sprzęgło lub odejmę gazu, wszystko jest OK. Wydaje mi się że ten dźwięk dochodzi z tyłu, choć jest głuchy i niesie się po całym aucie. Pierwszą myślą były koła, ale wyważałem je 2 razy (mam nowe opony) i nic to nie pomogło. Żeby wyeliminować całkiem koła założyłem inny komplet na którym jeździ mój brat i jest to samo. Następnie byłem na zbieżności i też jest OK. Dwumas, koło pasowe, poduszki silnika wymieniałem jakieś 20kkm wcześniej, poduszki skrzyni teraz. Sprawdzałem podporę wału i jest w bardzo dobrym stanie, krzyżak na wale nie ma wyczuwalnych luzów, przeguby gumowe wału też wyglądają OK. Sprawdzałem przeguby wewnętrzne i nie czuć żadnych luzów (dodatkowo dałem nowy smar), wymieniłem również olej w dyfrze. Zawieszenie wygląda OK i nic nie stuka. Nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić, bo w/w zabiegi nic nie pomogły... Podejrzewam jeszcze dyfer, ale nie widzi mi się kupować go jeśli nie mam pewności. Macie może jeszcze jakieś pomysły od czego może powstawać takie oscylujące huczenie?? Proszę o podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.