Skocz do zawartości

318ti simering walu


kristo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam pytanko niedawno wymienialem simering na wale ale kupilem nie oryginalny czego wiecej nie zrobie hahah Mam pytanko w zwiazku z tym. Cieknie mi dopiero przy dluzszej jezdzie i to nieznacznie co jest jakby logiczne rozgrzewa sie material kiepski to i cieknie. Ale mam dylemat musze wybrac sie w bardzo dluga podroz tj 1500 km poniewaz nie mam czasu na wymiane chce to zrobic w Polsce i jeszcze pare przejzec. Powiedzcie mi czy postradalem zmysly czy nic sie nie powinno stac? Pomocy!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje pociagnac troche temat a propos wyciekow czy ktos z was w silniku M44 mial podobne problemy? Mianowicie cieklo mi wczesniej z uszczelki pod pokrywa zaworowa wiec ja wymienilem razem z simeringiem walu. Teraz znow cieknie tylko duzo mniej i to wlasnie z simeringu, ktory musze przyznac nie byl oryginalny BMW co pewnie jest tego przyczyna badz odma, choc z odma jest chyba oki bo obroty jak w ksiazce wszystko ok. Co powinienem zrobic czy mam umyc silnik i sprawdzic wszystkie nieszczelnosci? Czy te mdele po przejechaniu okolo 180000 tak maja po prostu pewne uszczelki trzeba wymieniac? pomozcie czy ktos ma podobne problemy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

moim zdaniem powinieneś umyć dokładnie silnik i zlokalizować dokładnie wyciek.

Ja u siebie mam ten sam silnik, miałem podobne objawy ciekło mi z okolic simeringu wału więc go wymieniłem.

niestety nie pomogło ciekło dalej :cry2: . Następnie umyłem dokładnie silnik i okazało się że ciekło mi z modułu olejowego

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CG71&mospid=47455&btnr=11_1568&hg=11&fg=30

 

z uszczelki nr 6, więc ją wymieniłem, niestety nie pomogło :cry2:

olej dalej lał się strumieniem

 

Później okazało się że uszczelkę nr6 wymienia się razem z oringami nr5

dopiero po wymianie tego wszystkiego nic nie cieknie. :D

 

Oczywiście też wymieniałem uszczelkę pokrywy zaworów bo tam też się lało...

 

Myślę że każde silniki po kilkunastu latach użytkowania mogą zacząć się pocić, nie dotyczy to tylko silnika M44

 

powodzenia w lokalizacji wycieku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.