Skocz do zawartości

[E81] 118d M Sport - Lampki kontrolne i ostrzegawcze


WeissTeufel

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

Mam BMW 118d M Sport 3 drzwiowy, kiedy wlacze silnik przed kierownica pojawiaja sie dwie kontrolki, (obie na zolto) pierwsza to (wg instrukcji ze strony 108) Awaria lampy świateł zewnętrznych a druga to (z tej samej strony instrukcji) Awaria świateł mijania lub reflektorów przeciwmgłowych. Dodam ze swiatla te dzialaja normalnie.

 

Dodatkowo kierunkowskazy mrugaja kilka razy szybciej niz normalnie. Czasami rano dzialaja normalnie przez kilka razy a pozniej znowu warjuja.

W serwisie powiedzieli mi ze tylko Autoryzowany Serwis BMW moze usunac ta usterke i ze jest ona zwiazana z oprogramowaniem w komputerze (ze niby potrzebuje aktualizacji oprogramowania).

 

Samochod nie byl ani u lakiernika ani u blacharza, ostatnio kierunkowskazy dzialaja poprawnie a nawet czasami po wlaczeniu silnika wyskakuje poprwawne CHECK OK.

Wydaje mi sie ze to wina elektryki albo jakichs kabli.

 

Czy ktos z Was spotkal sie z czyms takim?

Prosze o wszelkie informacje...

 

z gory dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja bym posprawdzał czy wszystkie żarówki są dobrze wetknięte. Czasami w E60 wyskakiwał błąd przepalonej żarówki z przodu, gdzie po otworzeniu maski i dociśnięciu żarówki problem ustępował na jakiś czas (czas różny czasami był to miesiąc, czasami 3). Jak to nie pomoże i nie będzie innych pomysłów, to można podjechać na diagnozę komputerową, może jakieś błędy lecą z jakiegoś modułu.. jak wszystko będzie ok, a problem nadal będzie występował, to może by rozważyć tą aktualizację oprogramowania.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Znalazłem się w podobnej sytuacji jaka spotkała kolegę dwa lata temu. W mojej e87 również wyświetla się symbol żarówki świateł zewnętrznych oraz szybciej działające kierunkowskazy. Sprawdziłem wszystkie żarówki /były sprawne/, wyczyściłem wszystkie styki i wreszcie sprawdziłem komputerowo błędy /nie było/. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych innych pomysłów. Z góry dziękuję za szybką podpowiedź.

 

qwer06

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

 

Posty: 6

Dołączenie: 28 Lut 2011 20:48

Miejscowość: Olsztyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Po kilku tygodniach '' niemocy" w kwestii usunięcia problemu,trzy dni temu ze zdumieniem stwierdziłem, że już nie ma problemu :D . Otóż dzień wcześniej pootwierałem wszystkie drzwi, klapy silnika i bagażnika i wystawiłem całe wnętrze na zbawienne działanie wiosennej pogody.Prawdopodobnie któryś z przewodów elektrycznych był wcześniej zawilgocony, co powodowało wyświetlanie informacji o przepalonej żarówce. Minęło parę dni, wszystko jest ok. więc uznaję nic już się nie nie dzieje złego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.