Skocz do zawartości

szarpanie w czasie jazdy


szoko87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam e39 530d 2001r. mam cały czas problem ze skrzynia, a mianowicie uszkodziła mi się skrzynia wyleciała panewka skrzyni i wylało cały olej ze skrzyni, chciałem to regenerować dałem do toczenia taka sama panewke, gość mi to zrobił ale prawdopodobnie dobrał zły materiał i po przejechaniu 100km sytuacja się powtórzyła. Postanowiłem już się nie bawić w naprawy i kupiłem używaną skrzynie konkretnie od 525d ale po numerach skrzyni wszystko się zgadza ze jeździła taka sama w 3.0 silniku. Po zamontowaniu skrzyni cały czas tak jakby coś delikatnie szarpie, raz to występuje raz nie. Najczęściej można to odczuć jak się rozpędzę i puszcze gaz. Przy normalnym przyspieszaniu skrzynia ogólnie dobrze przełącza biegi nie wyczuwam jakiejś nieprawidłowości. Czy jest możliwe ze przy wymianie skrzyni coś się stało z walem albo z podpora jakie są objawy ich zużycia może ktoś miał podobna sytuacje albo zna się troszkę na tym i umie mi pomoc bo ja już załamuje ręce. Edytowane przez szoko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mechanikiem,ale cierpie z powodu glupoty mechanika ktory regenerowal moj automat.w serwisie stwierdzono zla prace elektrozaworow lub pompy.po dlugich walkach i zapewnieniach ze strony osla ktory robil moja skrzynie,prawda wyszla na jaw.nie zostaly wynienione elektrozawory.byc moze to tez jest u ciebie problemem,ja mam takie same objawy( silne udezeni "od tylu").podobne moga tez byc jezeli przeplywomierz nie dziala dobrze.zycze powodzenia i uwazaj na polskich znawcow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim elektrozaworze mówisz? Bo jeśli chodzi o elektrozawór w skrzyni to raczej wszystko ok sam podpinałem kompa i nie ma żadnych błędów na skrzyni. Myślę czy powodem szarpania nie może być źle wyważone sprzęgło hydrokinetyczne chociaż specjalnie kupiłem je ze skrzynia żeby wszystko było dopasowane. Skrzynia tez jest raczej zalana dobrym olejem zamiennikiem z firmy texaco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.