Skocz do zawartości

odma


dorafski76

Rekomendowane odpowiedzi

Ja radze założyć całą odme od e60.Jest z plastiku cała i przy wymianie oleju wymyjesz ja i po problemie.Trzy wymiany oleju i zmieniasz znowu całą odme.Cena jest taka sama i wszystko pasi normalnie.Ja polecam bo u mnie mechanior tak zrobił twierdzac ze po co w nowszym modelu-choć silnik ten sam tylko inny soft,założyli całą z plastiku,otóz praktyczniejsza i dobrze separuje olej bo sprawdzam rure inter czy nie ma w niej oleju.Jest git.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne kolego że bedzie pasować.Zakładaj smiało od e60 i śmigaj-pamietaj zeby przy wymianie oleju umyc ja.Raptem cztery srubki wykrecasz i masz ja chwilka roboty i masz pewność.Po trzeciej wymianie oliwy nowa odma-ja tak praktykuje teraz.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na naszym forum i nie tylko panuje jakaś ,,odmomania''!-Ja 5msc. temu kupiłem 525d z przebiegiem270tys.km.Naczytałem się o odmie na forum i postanowiłem profilaktycznie wymienić,chociaż żadnych negatywnych obiawów nie miałem.Zadzwoniłem do poprzedniego właściciela z pytaniem kiedy ostatnio wymieniał odmę,zaśmiał się tylko i spytał czy coś się dzieje złego z silnikiem,jak nie to żebym se dał spokój, on zrobił 150kkm przez 3 lata i nie zmieniał żadnej odmy.Postanowiłem jednak chociaż tam zajrzeć i ewentualnie przeczyścić.Pojechałem do znajomego mechanika,zdjął kolektor który był czysty,zawór egr też czysty, przeczyściliśmy filterek odmy i wszystkie przewody doprowadzające które też nie były specjalnie zabrudzone.Spytałem innego mechanika który robi BMW ,,o co chodzi z tą odmą bo niektórzy zalecają wymianę co drugą wymianę oleju a u mnie nie była w ogóle wymieniana na pewno od 170kkm i ma się całkiem dobrze.Odpowiedział mi tak;jak silnik jest padaka i ma przedmuchy to możesz odmę wymieniać co 1000km i zawsze będzie się zapychać, a jak masz silnik w dobrym stanie,wymieniasz w terminie olej to o odmie możesz zapomnieć.Potwierdzenie tego jest w530d mojego kolegi który odmę wymienił 15tys.km.temu i znowu ma objawy zatkanej odmy,-(przez miarkę oleju leci mu znowu olej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.