Skocz do zawartości

Wymiana wentylatora klimy e39 530d


dddpawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dwa lata temu wymieniłem wentylator klimy na orginalną używkę a dziś ona mi się spaliła. Zamierzam wstawić wentylator nowy ale zamiennik od benzyniaka ( z modułem na 3piny) http://moto.allegro.pl/bmw-e39-wentylator-klimatyzacji-3-piny-nowy-modul-i1526621549.html Przełożę silnik z modułem do mojej obudowy. Czy to jest możliwe , czy będzie działało? Czy ktoś to juz praktykował? Czytałem ,że orginały wentylatorów od benzyny pasują do 530d tylko jak to jest z zamiennikiem.

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zroioną taką przekładkę z benzyniaka z 2003 roku i działa. Obudowa oczywiście nie pasuje i będziesz musiał obydwie lekko połamać, żeby przełożyć kable, ale jest to jak najbardziej wykonalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwroccie tylko uwage ze oryginal ma sterowanie w srodku i jest to zrobione ladnie bo steruje bezposrednio silnikiem wentylatora - nie ma tam komutatora

natomiast wiekszosc tych podrobek to zwykly silnik i jakies sterowanie co pewnie reguluje napiecie, a tu juz musimy miec dobry silnik zeby ruszyl np. przy 6V i krecil sie zalozmy na pol gwizdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zroioną taką przekładkę z benzyniaka z 2003 roku i działa. Obudowa oczywiście nie pasuje i będziesz musiał obydwie lekko połamać, żeby przełożyć kable, ale jest to jak najbardziej wykonalne.

Dlatego też założyłem oryginał, ale z benzyniaka.

Wcześniej poczytałem trochę o jakości tego badziewia z allegro i zrezygnowałem z zamiennika.

Nawet pytałem tamtego sprzedającego z aukcji, którą wrzucił dddpawel i powiedział, że bez kombinacji się nie obędzie i nie daje gwarancji, że wentylator będzie prawidłowo działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.