Skocz do zawartości

Usterka ABS? E90


Juriusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu wpakowałem się w gigantyczną dziurę na modlińskiej przy prędkości ok. 100km/h strasznie mi się spieszyło. Po przejeździe przez tą gigantyczną wyrwę myślałem, że zostawiłem w niej całe przednie zawieszenie, felgi oraz przedni zderzak. Poleciałem dalej i niby nic się nie stało, ale.... Już drugi raz od w/w sytuacji doszło do dość dziwnej akcji. Podczas normalnej jazdy samochód gaśnie. Zapalają się żółte kontrolki od ABS'u, kontroli trakcji, ciśnienia w oponach. Na tym takim małym wyświetlaczu gdzie pojawiają się informację o usterkach (przepalone żarówki itp.) zapala się żółta kontrolka ABS'u i chyba ciśnienia w oponach. Przed pierwsze kilka sekund niemożliwe jest odpalenie samochodu.

 

E90 2006 diesel M47N2

 

Podpowiedzcie mi co mogło zostać uszkodzone, jakiś czujnik ABS czy inne ustrojstwo?

 

Pozdrawiam,

Juriusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu się pojawiła usterka. Autko zgasło i pojawił się żółty czujnik ciśnienia opon + żółte DSC! Abs'u nie było.

 

 

mialem dokladnie to samo po takim samym przypadku, u mnie okazalo sie ze uszkodzil sie kabel idacy do czujnika abs w kole jednym takze mysle ze albo czujnik albo polaczenie w nim u ciebie jest na 100%

 

Podpowiedz mi czy u Ciebie też pojawiało się DSC! czy tylko abs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abs połączony jest dsc, więc, jezeli wywala błąd jednego to drugi się uaktywnia.

 

No tak, rzeczywiście :oops: Narazie odpiąłem całkowicie ABS i DSC, jest wporządku. Może w weekend po grzebie przy autku.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Witam. Również mam problem z abs, na wyświetlaczu świecą się kontrolki. Po postoju zaswiecaja się po przekroczeniu około 20 km/h. Bylem u mechanika sprawdzić na komputerze i wyszło że lewy tył, tylko że prędkości pokazuje każde koło tak samo i w tym momencie według mnie czujnik odpada . Zauważyłem, że po postoju jak przyhamuje zanim uaktywni sie abs to czuć w pedale hamowanie tylko takie dziwne. Obstawiam że jest to awaria sterownika, jak myślicie? Kupiłem dzisiaj na próbę czujnik z trw ale w intercars mają przedni oznaczony jako na tył i musiałem oddać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.