Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe


Dunay

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj kolego. Znajdż sobie tu gdzieś temat TARCZE LUB KLOCKI HAMULCOWE, jest wszystko ładnie i szeroko opisane. Dodam od siebie, ze pare tysięcy temu zamontowałem tarcze i klocki ATE i nie narzekam, ale opinie są różne. Jak wspomniałem... znajdziesz wszystko, tylko poszukaj, pozdrawiam.

viewtopic.php?f=83&t=142270&hilit=tarcze+hamulcowe

viewtopic.php?f=73&t=150368&hilit=klocki+hamulcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klocki powinny być tak dopasowane, że nie powinny sprawiac problemów w danym aucie, tutaj mowa o grubo ponad dwu-tonowym aucie z silnikiem ponad 200KM! Tarcze ATE są za słabe! Szybko się krzywią i poźniej nadają sie tylko na złom!

A styl mojej jazdy jest w 95% niestety dość szybki, agresywny. Przeważnie z auta wyciskam to, co zapewnił producent, a czasami więcej! Oryginalnie moc miałem 184KM (realnie wyszło 181KM), zwiększyłem na 225KM i obecne tarcze BOSCHa po przejechaniu 6000km nic nie biją i hamują ostrzej (szybciej łapią) od poprzednich ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem PITONG o co chodzi, to tylko moje zdanie, ja też mam to samo ciężkie i ponad dwustukonne auto ale nie wyciskam z niego soków :D dlatego moje ATE nie sprawiają mi kłopotów. Znam zawodowców, którzy swoją jazdą potrafią pokrzywić ATE, BOSCHA czy BREMBO itd. dla których nie wiem czy by dały rade ZIMERMANY :mad2: ...

Kolega zadał pytanie, a powinien wogóle najpierw poszukać na forum, bo jest tu gdzieś ciekawa dyskusja na ten temat. Poczyta i sam zadecyduje, ja nie namawiam na nic.

Pozdrawiam, miłego weekendu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - ja nie wiem od czego to zależy, ale założyłem tarcze z BOSCHA i reklamowałem je po miesiącu - bicie takie, że kierownicę wyrywało. Nie wiem - czy materiał nie ten, czy mechanik do bani?
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - ja nie wiem od czego to zależy, ale założyłem tarcze z BOSCHA i reklamowałem je po miesiącu - bicie takie, że kierownicę wyrywało. Nie wiem - czy materiał nie ten, czy mechanik do bani?

Kolego, być może wcisnięto ci podróbki. Uwierz mi, że jest tego tyle że głowa pęka! Ale co istotne przy zmianie tarcz, należy BARDZO dokładnie oczyścic miejsce przylegania tarczy do piasty. Jedno małe ziarenko piasku czy innego syfu i bicie niesamowite! I jeszcze jedno, polecam zakładanie do nowych tarcz na początek jakieś tanie i MIĘKKIE (np fomar) klocki hamulcowe. Ja tak zorbiłem jak mi polecił dłuuugoletni użytkownik marki BMW, zwolennik dużych silników i jest ok. U niego każde auto miało problem z bijącymi tarczami, ale jak zaczął tak robić jak mi polecił to problemy zniknęły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.