Skocz do zawartości

E46 - dołożenie dodatkowych oryginalnych głośników


agora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Ostatnio musiałem ściągnąć tapicerkę z drzwi i zauważyłem, że mam instalacje pod dodatkowe głośniki. W związku z tym mam pytanie czy wystarczy podpiąć tylko głośniki czy muszę jeszcze coś dodatkowo zrobić/podłączyć. Aktualnie mam w instalacji oryginalne radio BMW BUSINESS CD oraz 6 głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem kolego czy nie musisz mieć wzmacniacza który jest w bagażniku.

Ale dziwi mnie to że masz dodatkowe wiązki, popatrz dokładnie w realoem jaką masz wersję i co możesz mieć, może to nie wiązki od dodatkowych głośników (nagłośnienie HiFi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe wiązki ma w drzwiach z przodu i z tyłu. Boczków raczej nikt nie wymieniał, bo jak rozbierałem drzwi to na każdym boczku jest ta sama data produkcji i pokrywa się z innymi data części w tym aucie. Co do wzmacniacza to, jeżeli nie mam go z lewej strony bagażnika to w innym miejscu raczej nie będzie? A co do instalacji to, jeżeli mam w drzwiach to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mam tez pozostałą instalacje i wystarczy, że podłączę wzmacniacz i głośniki powinny zagrać chyba, że się mylę. Wiązka do wzmacniacza powinna być pociągnięta aż do lewej części bagażnika czy raczej zwijają ją wcześniej.

Panowie ma może z was ktoś dostęp do EBA może tam będzie instrukcja jak rozbudowac zestaw audio w E46?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź po vinie czy nie miałeś jakiegoś dodatkowego audio

jak nie ma wzmacniacza po lewej stronie bagaznika

to powinna być chociaż jakaś wtyczka

najlepiej jakbyś sprawdził gdzie idą kable z boczków

eba chyba nic tutaj nie pomoże.

Wszystko z Miłości do Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozkodowanym VIN-e w moim aucie jest tylko informacje „662 RADIO BMW BUSINESS CD”. Nie ma więcej informacji związanych z audio.

Jak mogę jeszcze sprawdzić jaką mam instalacje pod audio (jest w ogóle taka możliwość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie lepszych nie mam ale myślę że powinno wystarczyć. W tych zwiniętych kablach znajdują się wtyczki pod głośnik oraz przycisk sterowania szybami (mam korbki z tyłu). Podłączałem pod jedną wtyczkę oryginalny głośnik (pasuje tylko jedna wtyczka) i niestety nie zagrały. Przewody łączą się w jedną wiązkę i dochodzą do złączki na środkowym słupku. Gdzie biegną dalej nie sprawdzałem.

 

Zdjęcie instalacji drzwi tylnych

http://dhf5mq.blu.livefilestore.com/y1pe4vXp3dvDN1XM2GCN5pMIU4q1dmCaB1lke-_j5QvR8i4WLvnxOcpXmtGjQA1H9LSmXaPhRewnrjFY-XeNlwnCj5Lgndwv0l4/23112010064.jpg?psid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.