Skocz do zawartości

318ti - wymiana podświetlenia zegarów


Beowolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

ostatnio wypaliła mi się żarówka podświetlająca lewą część zegarów w BMW.

Przeszukałem troszkę i nasze forum i inne fora, niestety nigdzie nie znalazłem fotoporady lub porady jak wyjąć zegary aby wymienić w nich żarówki.

 

Ponad to pytanko dotyczące rodzaju żarówek jakie trzeba zakupić do wymiany...

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórym się udaje wyciągnąć zegary bez odkręcania kierownicy,mnie się nie udało.Ja odkręciłem poduchę(torx 30) a potem kierownicę(chyba klucz 17).Ale najpierw odłącz akumulator.Żarówki są cokołem http://allegro.pl/zarowka-r5-do-zegarow-led-z-cokolem-opel-bmw-i1479855634.html
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeszukałem troszkę i nasze forum i inne fora, niestety nigdzie nie znalazłem fotoporady lub porady jak wyjąć zegary aby wymienić w nich żarówki.

A wystrczy popatrzeć przez chwilę na zegary i już sie wie, że trzeba dwie śruby odkrećic :) Poza tym, raczej trzeba zdjąć kiere. Powodzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno wymieniałem zaróżowi :D prosta sprawa a jak nie masz poduchy to już prościzna odkręcasz dwie śrubki przy zegarach potem podważasz lekko śrubokrętem od góry zegary bo jeszcze są zaciśnięte (przynajmniej u mnie tak było :D) i po odkręceniu samych śrub nie wyjdzie luzem :D Kierownice ja musiałem odkręcić przymusowo inaczej nie dało rady chyba ze ma się regulację kierownicy to może się da nie wiem...potem odpinamy 3 kostki od zegarów i mamy wyjęte zegary:)) a żarówki to już chyba nie muszę pisać jak wymienić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.