Skocz do zawartości

3XX nie działają przednie szyby, brak napięcia


BmwWhite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z elektrycznymi szybami (przód) w e36 sedan. nie ma napiecia. myslalem ze jakis bezpiecznik ale sprawdziłem wszystkie i są chyba ok. Pod lewarkiem zmiany biegów znalazlem czarną kostke gdzie na kablu czerwonym z brązowym paskiem (takim w jakim idzie napiecie do przełącznika szyb) był prąd wic postanowiłęm z tamtąd pocągnąć prąd, wstawiłem jeszcze na wrazie co bezpiecznik w miejscu podłaczenie. ale to nic nie dało bo szyby podziałały zaledwie 2 dni :/

Czy szyby maja jakis konkretny bezpiecznik lub przekażnik??

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu. Następnym razem otrzymasz ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek poczytaj tutaj viewtopic.php?f=68&t=120678 chyba ze chcesz aby twoj temat zostal zamkniety.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to na początku produkcji szyby były sterowane bezpośrednio, czyli szedł duży prąd na włączniki i z nich na silniki, później już były na przekaźnikach. Podciągnąłeś sobie napięcie nie wiadomo z jakiego dokładnie miejsca (czy z +12 wykonawczego czy + 12 sterujące) i tym samym mogłeś sobie ustrzelić moduł komfortu (jeśli go masz). Moduł komfortu masz za schowkiem pasażera i w nim słychać przy naciskaniu że pracują przekaźniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.