Skocz do zawartości

Diody pod Inspekcją


browarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co oznaczają diody pod Inspekcją, szczególnie jak się zapalą? :wink:

Motyw był taki: generalnie świeci mi się Inspekcja i wiem, że muszę ją skasować to mi zgaśnie, ale ja nie o tym, tylko o tym, że jechałem sobie i mi się zapaliły diody pod Inspekcją oraz Oil Service a Inspekcja zgasła, co to znaczy? dlaczego? :?

Dodam tylko, że chyba stało się to podczas odpalania auta w trakcie jazdy ponieważ jechałem na gazie a silnik był zimny, więc mi zgasł (to ponoć normalne, dlatego o to nie pytam :D ), to go odpaliłem zapinając bieg i puszczając sprzęgło. Głowy za to nie dam ale chyba podasz takiego motywu nastąpiła owa zamiana kontrolek :|

Teraz już jest OK, tzn. wróciło do stanu pierwotnego, czyli do zapalonej samej Inspekcji ale zagadkę chciałbym rozwiązać dlatego zapytuję :?: :!:

Pozdrawiam

zinnoberrot coupe - bawarka browarka

http://img522.imageshack.us/img522/8581/1006088forum2ii8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co oznaczają diody pod Inspekcją, szczególnie jak się zapalą? :wink:

Motyw był taki: generalnie świeci mi się Inspekcja i wiem, że muszę ją skasować to mi zgaśnie, ale ja nie o tym, tylko o tym, że jechałem sobie i mi się zapaliły diody pod Inspekcją oraz Oil Service a Inspekcja zgasła, co to znaczy? dlaczego? :?

Dodam tylko, że chyba stało się to podczas odpalania auta w trakcie jazdy ponieważ jechałem na gazie a silnik był zimny, więc mi zgasł (to ponoć normalne, dlatego o to nie pytam :D ), to go odpaliłem zapinając bieg i puszczając sprzęgło. Głowy za to nie dam ale chyba podasz takiego motywu nastąpiła owa zamiana kontrolek :|

Teraz już jest OK, tzn. wróciło do stanu pierwotnego, czyli do zapalonej samej Inspekcji ale zagadkę chciałbym rozwiązać dlatego zapytuję :?: :!:

Pozdrawiam

:D powiem ci tak to objaw nomalny tyle ze sie swieci ta inspekcja e30 ma w lczniku 2 akumulatory moga byc zasniedziale te zlocza lub luzne dlatego tak ci przypala ja mialem tak samo pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody oznaczają ile kilometrów pozostało do obsługi.

Początkowo pali się chyba pięć zielonych, z czasem gasną po koleji zielone i zapala się żółta a dalej czerwona,

co daje nam sygnał aby udać się na obsługę (czyt. do garażu :twisted: )

 

Też miałem problem z inspekcją, diody paliły się cały czas, nawet na zgaszonym silniku, z wyjętym kluczykiem.

Powodem był rozlany kwas z akumulatorków, który zniszczył obwód od inspekcji :mad2:

 

Wymieniasz dechę, albo samą płytke i inspekcjia działa.

Poza tym możesz mieć po prostu zużyte baterie. :norty:

Radzę rozebrać to jak najszybciej, może jeszcze zdąrzysz uratować deske.

:norty:

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.