Skocz do zawartości

320d - poziom oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam!

mam pytanie. ostatnio sprawdzalem poziom oleju przed jazda i mialem na bagnecie ponad norme. przy odpaleniu auta poziom oleju spadl pomiedzy dwie kreski czyli dobrze. ostatnio postanowilem znowu sprawdzic tak samo no i przed odpaleniem mialem ponad max (jak ostatnio) i po zapaleniu tez ponad max ??? dlaczego tak???

Opublikowano
Ponieważ olej spływa z silnika do miski olejowej. Poprawnie sprawdza się na ciepłym silniku po 5 min od zgaszenia silnika. Skoro twierdzisz, że masz na polowie między dwoma kreskami to bardzo dobrze!
Opublikowano
  • Autor
no tak. tak mialem ale ostatnio po przejechaniu sie (chyba wiecej nic 5 minut jazdy) mialem ponad dwie kreski
Opublikowano
Chodziło mi o 5 minut po zgaszeniu auta, żeby olej przestał kapać z elementów na szabelkę bo wtedy błędnie odczytasz poziom. Poziom oleju ma się mieścić po środku spłaszczonego miejsca na szabelce. Jak będzie wciąż za dużo trzeba jak najszybciej pozbyć się nadmiaru bo jest to szkodliwe dla silnika.
Opublikowano
  • Autor
nie rozumiem. czyli tak. powiedzmy rano ide przed zapaleniem auta patrze na bagnet i ma byc ponad stan. po jezdzie poczekac z 5 minut i ma byc juz dobrze tak?
Opublikowano

Tutaj jest fragment z książki "Sam naprawiam" na temat sprawdzania oleju w silnikach BMW:

http://img201.imageshack.us/img201/2179/sprawdzanieoleju.jpg

Głównie chodzi o to, że poziom oleju sprawdza się na ciepłym silniku, ale po jego zgaszeniu należy odczekać wg. instrukcji minimum 2 minuty, aby olej ściekł do miski olejowej.

Opublikowano

Tak poza tematem:

Ostatnio w "sam naprawiam" znalazłem info jak wyciągać tylne lampki oświetlenia wewnętrznego..... :lol: o mało cały boczków nie powyrywałem.... "sam się domyśl" lepiej brzmi :lol:

Opublikowano
  • Autor
dziekuje za odpowiedzi. mam jeszcze takie pytanie. wlasnie z pracy wrocilem autem i jak wiadomo w nocy bylo dzis zimno. zauwazylem ze strasznie kopci mi to auto na pierwszych 2 biegach. na trojce tak mniej. na parkingu otworzylem drzwi i lekko przygazowalem to normalnie ten dym tak smierdzi i szczypie w oczy (kolor dymu szary). Co to moze byc?? czego wina??
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Dodatki zimowe do paliwa, norma. Ja mam w pracy ON zimowy o nazwie IZ-40 z Lotosu. Śmierdzi to jak diabli, ale do -40 ma wytrzymać.
Opublikowano
  • Autor
no ale wiesz. inne auta tez kopca ale nie tak jak moje. moje to przesada tak mi sie wydaje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.