Skocz do zawartości

Twarde węże


kloda2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

520 e34 M50B20

Mam taki problem. Ostatnio po zrobieniu około 30km i staniu troszkę w korkach wywaliło mi przez zbiornik wyrównawczy płyn. Ostudziłem silnik dolałem płynu i wróciłem do domu. Znikło ogrzewanie, więc odpowietrzyłem układ znów wyrównałem stan płynu. Nie dawało mi to spokoju więc podjechałem do mechanika, okazało się, że wisko do wymiany, wymieniłem. Teraz niby wszystko jest ok aczkolwiek po przejechaniu około 20 km wskazówka ładnie trzyma pion, ogrzewanie hula aż miło jednak wydaje mi się, że waż który zwraca płyn do zbiorniczka jest twardy i lekko przypuchnięty. Gdy odkręcam śrubeczkę do odpowietrzania przy zbiorniczku leci tylko płyn więc domniemam iż odpowietrzony jest dobrze. Co może być przyczyną twardawych węży?????? Jakie one powinny być, jakie ciśnienie powinno być w układzie. Nie mam porównania bo wcześniej nie dotykałem węży :/

Proszę o odpwowiedź i pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku a i we wszystkich innych bmw układ chłodzenia jest ciśnieniowy i węże będą twarde.le to nie znaczy że u ciebie jest ok,mają być twarde ale bez przesady ,nie jak kamień ,silniki są bardzo czułe na przegrzanie a dokładnie głowica ,jeśli zagotowałeś płyn i nic się złego nie stało to masz duże szczęście,pojeżdzij trochą i zaobserwój czy nie ubywa ci płynu ,jeśli tak to uszczelka pod głowicą do wymiany albo głowica .Oczywiście głowica po zdemontowaniu do sprawdzenia na szczelność.Jest to przypadłość 99procent BMW E34 z uszkodzoną wiskozą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porę się zorientowałem, wskazówka nawet nie w skoczyła na czerwone pole. Wąż nie jest twardy jak kamień, ugina się pod palcami. Dziś ją troszkę pogoniłem z 30km, wskazówka trzyma pion, płynu nie ubyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.