Skocz do zawartości

e60 zmiana przednich lamp


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam kilka problemów z e60 z 2005, zmieniłem lampy przednie na po liftowe i wywala mi kontrolke od postojowych, po zmianie kostek pasujących do nowych lamp zostaje jeden wolne przewód od ringa, można zmienić kodowanie w module świateł, kolejny problem to sterownik kgm można go przekodować z rhd na lhd bo mam problem z wysterowaniem prawej szyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie został ci przewód 1 wolny ?? przecież lampy przed liftowe maja ringi na dwóch żarówkach całoszklanych 5w, a po liftowe maja ringi na jednej żarówce halogenowej, chyba instalacji nie wymieniales ?? sterownik przekodować na xenon ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienialem przedliftowe ksenony na poliftowe.

Pod ponizszym adresem masz instrukcje wymiany (LCI UPDATE.pdf)- ilosc kabli do lampy przedliftowej i poliftowej nie zmienia sie.

http://forums.5series.net/topic/46834-lci-retrofit-facelift-lights/page__view__findpost__p__561074

Modol wymianialem poniewaz zmienialem tez tylne lampy.

Nie jestem na 100% pewien czy nalezy go kodowac przy wymianie tylko przednich ale wydaje mi sie ze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod ten temat ponieważ noszę się z zamiarem wymiany kompletu lamp wraz z modułem.

Wiele się już naczytałem wymianie tych lamp i jest kilka tematów, które chciałbym wyjaśnić. Mianowicie wyczytałem, że podmiana jest dopiero możliwa w modelach wyprodukowanych od 03/05. W innych miejscach znów wyczytałem, iż we wcześniejszych rocznikach też to jest możliwe tylko programuje się trudniej. Czy ktoś może potwierdzić te informacje, jest ktoś kto zmieniał lampy w samochodzie z przed 03/05 ?

Ja posiadam samochód z 06/04 z ksenami skrętnymi. Posiadam osobny lampy tylne, przednie skrętne jak i moduł świateł z wersji poliftowej. Jednak nie chce się zabierać za robotę, jeśli wykonanie podmiany tak aby wszystko działało jest niemożliwe.

Na niemieckim forum doczytałem, że problemy są z uruchomieniem w nowych lampach funkcji skrętu. ktoś się może wypowiedzieć w tym temacie?

Teraz jeszcze kilka pytań pytań do tych, którzy dokonali podmiany.

1. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas całej operacji?

2. Gdzie zaprogramować poźniej moduł i jakie są koszta?

3. Może mi ktoś przesłać instrukcję instalacji tych lamp? Link który podał kolega wymaga zarejestrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.