Skocz do zawartości

3.0d 184KM Przeskakuje przy ruszaniu....


giermon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie otóż mam taki problem w X5 moich rodzicow. Przy gwaltownym ruszania cos przeskakuje i nie wiem od czego to moze byc??jest to 3.0d 184km skrzynia automat. Nie wiemczy to moze byc wina dyfra czy moze reduktora skrzyni biegow prosze o pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj bardziej co przeskakuje - czy są problemy z ruszaniem (szarpanie), czy słychać jakieś "walenie" pod samochodem... Jeżeli to się dzieje przy gwałtownym ruszaniu, może być uszkodzona podpora wału.
Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak gdy delikatnie przyspieszam nic sie nie dzieje jak od 0 czy przy 50 wcisne delikatnie gaz to nic cisza. A gdy np chce zrobic sprint ze swiatel pedal do podlogi to cos przeskakuje.Przeskakuje tez gdy przy 50 wcisne do podlogi gdy chce wyprzedzic cos szybko czy cos takiego.Takie jest odczucie jak by pozrywane byly jakies zebatki tryby cos takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Miałem kiedyś w X3 podobnie tzn.jak przyspieszałem to czuć było szarpanie i wydawało mi się że gdzieś z tyłu.

Okazało się że to przedni wewnętrzny przegub był całkowicie suchy, poprzedni właściciel pewnie zmieniał gumę ale smaru już nie użył:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy, przy wolnym ruszaniu nic, przy mocnym głośny stukot. Wymieniłem pół zawieszenia z przodu, okazało się że to rozdzielacz napędu. Można to prosto sprawdzić - na zapalonym samochodzie trzymając hamulec nożny wbij D i dodaj gazu (nadal trzymając nogę na hamulcu) - jeśli będzie stukało to rozdzielacz napędu. Koszt z allegro używka ok 2500pln nowy w ASO ok 9000pln.
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał - jak ja miałem problem z tym mówiono rozdzielacz napędu. Rozdziela napęd na przód i tył.

http://allegro.pl/rozdzielacz-napedu-reduktor-bmw-e70-e71-x5-x6-i1428671649.html - chociaż do E53 wygląda nieco inaczej.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednego poznałem w okolicach Dąbrowy górniczej. Ale nie sprawdziłem gościa. Kupiłem i dałem wymienić. ASO chciało wtedy chyba z 9500pln przy założeniu że stare oddam, jeśli nie to dopłata 2000pln.

Dzwoń po ludziach co przywożą BMW z Anglii i rozkręcają na części.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak reduktor zostal naprawiony przez Pana z Parysowa ktory oglasza sie na allegro.W reduktorze zostal wymieniony lancuch ktory sie wyciaga. Gwarancja na rok czasu. Naprawa na miejscu 2.5godz "szybko sprawni i na temat" ogolnie bardzo polecam tego Pana widac ze kuma czacze:P Koszt 2600zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam! Jestem nowy, więc pozdrawiam wszystkich!!! Zakupiłem x5 z 2001r 4.4 benz. z gazem i mam problem. Mianowice: jak ruszam to słyszę dźwięki jakby coś przeskakiwało. Jest to bardzo głośne i nie można dodać gwałtownie gazu, bo dźwięk wydobywa się wówczas cały czas.... Słyszałem, że może to być rozdzielacz napędu. Czy to jest możliwe? Czy to jest skrzynia, przegub...? Jeśli znacie kogoś kto regeneruje rozdzielacze do V5 to proszę bardzo o podanie numeru telefonu. Dziękuję z góry i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.