Skocz do zawartości

benzyna wlana w diesel


megatetris

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam szczęśliwi posiadacze BMW.

Ja już nie jestem i chyba BMW -będę miał wydatki.

Mianowicie moja blondynka wzięła moje e90318d na przejażdżkę z koleżankami tak się biedna zagadała że na stacji zatankowała pb95 V-POWER W STOSUNKU OKOŁO 10l ropy było w baku i wlała tyle samo benzyny pojechała na tym jakieś 75km po czym udała się z koleżankami na zakupy

Po powrocie do auta ledwo jej zapalił ,kobieta wiedząc jak dbam o moje bmw zadzwoniła i powiedziała że dziwnie zapalał tzn chechłał chwile.

Oczywiście kazałem jej podjechać na stację paliw i wlać ropy do pełna gdyż myślałem że nalała może jakiejś lichej ropy.Po powrocie do domu mówie pokaż no paragon na której to stacji tankowałaś te ropę co ci zapalić nie chciał Ze zdziwieniem patrze a tu na paragonie 9,5 litra benzyny dolała(myślałem że zaraz ją KILIM)

Przejechała tak łącznie około 75km (benz do ropy stos 50/50) a potem już na pełnym dolaniu ropy około 100km

Co ja mam teraz zrobić co mogło się stać lub może i ile naprawa może kosztować?

Auto odpala normalnie natomiast chyba coś lekko klekocze tzn inaczej niż zwykle

No a autko ma dopiero 60tysi zrobione jeżdżone było przez niemieckiego emeryta

Nie mogę sobie z tym poradzić tak mnie to wkurwia że tak się zadziało

Edytowane przez megatetris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie będzie :-). Gorzej jakbyś ropę do benzyniaka nalał... Spuść całe paliwo żeby już nie mieć tych % benzyny, nalej do pełna jakiegoś dobrego ON i pojeździj trochę dłużej (najpierw delikatnie, a jak już przelecisz 20km to pociśnij go żeby przepompował wszystkie elementy prawidłowo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno być przykrych niespodzianek - tak jak przedmówca stwierdził. Do starszych silników diesla nawet specjalnie dolewali benzyny zimą - dopuszczalne jakieś 10% w stosunku do ropy. Można dla pewności oddać auto na przepłukanie, lecz opróżnienie zbiornika i zalanie do pełna dobrą ropą powinno wystarczeć. Znajomego syn zrobił podobny myk w 4letnim aucie, minął rok i nie ma niepokojących objawów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ja mialam podobna przygode ale nie z mojej winy tankowalam audi w Jastarni i coz po 2 dniach jazdy zaczely sie dziac cyrki auto nie chcialo zapalac itd pojechalam na stacje z reklamacja a pan mi na to przepraszam niestety pan ktory spuszczal paliwo pomylil sie i zatankowali mi rope zamiast benzyny :(

myslalam ze ich udusze pelny bak ropy w rsie...

na ich koszt auto na lawecie pojechalo do serwisu Audi w Trojmiescie i bylo tam 3 tygodnie wymiana katalizatorow i innych bajerow na sume 20 tys zl ktore pokryl pan ze stacji...plus auto zastepcze na powrot do Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kilka takich wpisów i mój stan psychiczny ulegnie poprawie

moja kobita od rana nie wchodzi mi w drogę

Byłem przed chwila zobaczyć jak pali -normalnie startuje tylko głośniej chodzi

MAM NADZIEJE ŻE NIEMIECKA TECHNOLOGIA WYTRZYMA POLSKĄ BLONDYNKĘ :duh:

Jeżeli były podobne tematy to prosiłbym o linki gdyż w wyszukiwarce nie mogę nic trafić

Czy idzie samodzielnie spuścić paliwo? Jeśli tak to jak sie do tego zabrać?

Edytowane przez megatetris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z autopsji znam wiele takich przypadków, mieszkając w holandii gdzie tak jak u nas diesel popularne są auta benzynowe często spotykałem sie po warsztatach z przypadkami zalania diesla benzyną, i to nie tylko przez blond panie ale i panowie również, najczęściej sami jeżdżą beną a w firmówkę diesla w poniedziałek z rana odruchowo etylinkę pchają - nie mniej jednak potwierdzam opinię, nie jest to jakis wielki problem i na hm.. nawet kilkadziesiąt takich przypadków jakie znam zawsze pomogło spuszczenie wszystkiego i zalanie odpowiednim paliwem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś około 200km

Nie wypuszczałem tego co było gdyż uznałem że jak już miało się coś zdupić to zdupiło po tej jeździe na

miksie 50/50. ktory był na początku Dolałem 300ml oleju do dwusuwuw(taki do piły spalinowej)

Fura jedzie jakby z lepszym przyspieszeniem na tej dooktanowanej ropie i spalanie niższe wyszło o około 0,2 litra

Dziwna ta niemiecka technologia mam nadzieje że będzie dobrze

:cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś około 200km

Nie wypuszczałem tego co było gdyż uznałem że jak już miało się coś zdupić to zdupiło po tej jeździe na

miksie 50/50. ktory był na początku Dolałem 300ml oleju do dwusuwuw(taki do piły spalinowej)

Fura jedzie jakby z lepszym przyspieszeniem na tej dooktanowanej ropie i spalanie niższe wyszło o około 0,2 litra

Dziwna ta niemiecka technologia mam nadzieje że będzie dobrze

:cry2:

Proszę, podaj dokładne dane tego oleju do piły spalinowej.

M.i.k.l.i.k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś około 200km

Nie wypuszczałem tego co było gdyż uznałem że jak już miało się coś zdupić to zdupiło po tej jeździe na

miksie 50/50. ktory był na początku Dolałem 300ml oleju do dwusuwuw(taki do piły spalinowej)

Fura jedzie jakby z lepszym przyspieszeniem na tej dooktanowanej ropie i spalanie niższe wyszło o około 0,2 litra

Dziwna ta niemiecka technologia mam nadzieje że będzie dobrze

:cry2:

No to wymyśliłeś... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co się w sumie może zepsuć to wtryski - one są wrażliwe na lepkość paliwa i mogą się (teoretycznie) zapchać. Reszta wytrzyma - nie jest zrobiona z plastiku... Dolewając kolejnego "ulepszacza" do już nieprawidłowego paliwa zrobiłeś je po prostu jeszcze bardziej nieprawidłowym. Gdyby takie "ulepszacze" miały pozytywny wpływ na nasze silniki to z pewnością producenci raz na jakiś czas zalecaliby ich stosowanie... A tego jeszcze nie słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no naprawdę lepiej idzie i cichszy niż zwykle i jak do konca baku zjeździ normalnie to sie zastanowie nad domieszką 3litrow benzyny 98 na pełny bak i z 50 ml oleju do dwusuwuw bo to i tak zostanie spalone a praca silnika mi sie lepiej podoba

Ponadtto nie widomo jaki syf jest w ropie ktorą lejemy

kiedys to mi jechał tak nedznie ze palil 5,6 jadąc w trasie i mułowaty byl

Ale jak mechanior kazał tak zrobilem no może i źle bo mi reka drżała jak lałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co się w sumie może zepsuć to wtryski - one są wrażliwe na lepkość paliwa i mogą się (teoretycznie) zapchać. Reszta wytrzyma - nie jest zrobiona z plastiku...

 

wtryski to się mogą zatrzeć z braku odpowiedniego smarowania rozcieńczoną ropą a nie zapchać. To samo z pompą CR.

Generalnie to nawet jak nic się od razu nie wysrało na amen to znacząco skróciła się zywotność tych elementów (wtrysków i pompy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3litry :duh: to przeciez jest jakies 5% :mad2:

Nie no spoko to wasze samochody, ale nie piszcie pozniej ze korekcje wtryskow nie sa w normie, albo ze BMW robi slabe wtryskiwacze, czy ze pompy wam padaja.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no naprawdę lepiej idzie i cichszy niż zwykle i jak do konca baku zjeździ normalnie to sie zastanowie nad domieszką 3litrow benzyny 98 na pełny bak i z 50 ml oleju do dwusuwuw bo to i tak zostanie spalone a praca silnika mi sie lepiej podoba

Ponadtto nie widomo jaki syf jest w ropie ktorą lejemy

kiedys to mi jechał tak nedznie ze palil 5,6 jadąc w trasie i mułowaty byl

Ale jak mechanior kazał tak zrobilem no może i źle bo mi reka drżała jak lałem

 

No nie wiemy też jaki syf jest w oleju

Ja bym polecał więc rozcieńczyć olej silnikowy i w skrzyni biegów pół na pół z benzyną - rzadszy olej mniejsze opory wtedy to dopiero dostanie kopa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś około 200km

Nie wypuszczałem tego co było gdyż uznałem że jak już miało się coś zdupić to zdupiło

 

 

powinniscie mi wspólczuc takiego pechozola

 

mamy współczuć że świadomie jeździsz na rozcienczonej ropie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze was nie straszcie kolegi i nie róbcie afery z takiego czegos!!! Nie wlał wody z piachem tylko troche benzyny. Rozumiem ,że caly osprzet jest bardzo czuły i naprawde trzeba uwazac co sie leje, ale nie robi tego notorycznie tylko raz sie zdazyło. Ja znam bardzo duzo takich przypadków i nieslyszalem jeszcze zeby cos sie stało. oczywiscie ma to znaczenie jaki stosunek pb do on sie wlalo. ON jest w pelni rozpuszczalny w benzynie także teraz na dobrą sprawe w zbiorniku masz troszczeczke rzadszą rope. Pozdrawiam i mam nadzieje że sie nic nie stanie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś cały wątek??? Nikt nie zarzuca Koledze, że nalał benzyny (zresztą nie on...), ale że później zamiast spuścić paliwo i przeczyścić układ porządnym ONem, dolał kolejnego świństwa w dużym stężeniu...

 

Nie ma to jak wejść "z przytupem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze was nie straszcie kolegi i nie róbcie afery z takiego czegos!!!

 

Przecież nie robię żadnej afery.

Każdy leje do swojego baku co chce, jak ktoś ma ochote to może sobie nawet dolać pomidorówki z makaronem jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.