Skocz do zawartości

NAVI 4:3


Seabass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam od kilku dni mały problem z nawigacją, która wskazuje złe położenie samochodu - a mianowicie na mapie pokazuje jakbym był w miejscu oddalonym o około 15 km od miejsca w którym faktycznie się znajduje. Dlatego też jak ustawiam adres to co chwile się gubi, próbuje odnaleźć drogę ale ciągle nic z tego nie wychodzi. Mam wrażenie, że wcześniej "znaczek" nawigacjii pokazywał więcej kuli ziemskiej niż obecnie (ale mogę się mylić). Od kilku dni jest dość dużo chmur i może to jest kłopotem, choć przyznam szczerze iż wcześniej nie miałem tego problemu. Ostatnio rozładował mi się dwukrotnie akumulator - miałem problemu z radiem, ale już się uporałem i radio działa OK tylko NAVI się nie spisuje. Przy kłopotach z radiem rozbierałem wszystko co związane z nagłośnieniem w bagażniku ale sprawdzałem wtedy NAVI i działało. Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie można szukać przyczyny? Gdzie znajduje się "czujnik" nawigacji? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie czujnik mysle ze sam sobie rozkodowales nawi, kiedys to samo sobie zrobilem i wylecialo mi z glowy ze sie nia bawilem, jest taka funkcja skanowanie navi czy cos podobnego, tzn przechodza przez ekran dwie kreski pionowa i pozioma ktora tworza krzyz na ekranie no i wlasnie tam muslales przesunac te kreski i pokazuje Ci calkiem gdzie indziej niz jestes, dokladnie nie wiem jak to sie nazywa ale dzis zejde do bmw i zobacze to Ci napisze, tylko nie wiem jak ja to ustawiem chyba na farta. ale pomoge lepiej wieczorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co Ci chodzi - kiedyś bawiłem się tym ale to było dawno temu i wtedy nie miałem problemu z NAVI. Kojarzę tą funkcję i jutro postaram się to sprawdzić. Dam znać czy udało mi się coś zdziałać. Zastanawiam się czy nie uległo to przestawieniu jak rozładował mi się akumulator...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem funkcję która nazywa się "Vehicle position" i tam można ustawić lokalizację aktualną podając nazwę miejscowości, ulice i nazwę ulicy z którą się krzyżuje (junction). Po wprowadzeniu danych zatwierdzamy i mamy ustawioną lokalizację aktualną. I teoretycznie wszystko jest ok tylko jak zaczynam jechać samochodem to lokalizacja samochodu nie pokrywa się z aktualną lokalizacją tzn. samochód na mapie porusza się pod kątem w stosunku do drogi którą pokazuje i tutaj znów zaczynają się problemy bo kursor nie może się włąsciwie umiejscowić na mapie. Ktoś mam pomysł jak to naprawić...

Odnośnie linii horyzontalnej i wertykalnej znalazłem tą funkcję i służy do ustawiania miejsca docelowego a nie aktualnego o ile dobrze pamiętam to jest to "map positioning"

Nie wiem czy odłączenie akumulatora coś da - wydaje mi się że wszystkie dane jakie mam obecnie ustawione zostaną przywrócone - czyli błedna lokalizacja również... Jak nie znajde innego sposobu spróbuje najpierw odłączyć samo navi na godzinkę, później ewentualnie akumulator (choć wolałbym tego uniknąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę bagażnik - może faktycznie coś nie styka.

Mam pytanie czy na wyświetlaczu NAVI jak macie w prawy rogu ikonkę fragmentu kuli ziemskiej macie napis GPS czy nie??

W sumie czy ktoś mógłby mi podesłać zdjęcie wyświetlacza z ikoną kuli ziemskiej (mam wrażenie że jak NAVI działało jak należy ikonka była trochę inna, ale może to tylko złudzenie). NAVI MK2 4:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po sprawie - NAVI działa jak powinno. Zgodnie z uwagą kolegi "kosaaro" antena nie była wpięta jak należy... Często rozwiązania są jednak proste a człowiek musie się nakombinować aby coś zrobić. Nie ma jednak tego złego... Odnośnie logo NAVI powinna być wyświetlona kula ziemska i kropki, każda kropka oznacza satelitę - jak złapie min. trzy satelity pojawia się napis GPS. Pozdrawiam i dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratuluję:) jednak czasem warto dwa razy sprawdzić coś nim się wszystko skręci. He he człowiek jednak jest tak podkrecony tym że sam coś zrobił, że chce szybko skręcić :) pozdrawiam :)
Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.