Skocz do zawartości

318d-mixol na wtryski


sm74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie poczytałem troszke na forum o dolewce mixolu do paliwa w celu przeczyszczenia wtrysków.

Mam pytanie ile tego mixolu na bak i czy wogóle ktos dodawał do paliwa i jakie ewentualnie były skutki?

Szczerze mówiąc to mam delikatne obawy co do takich eksperymentów ale podobno pomaga na wtryski.

Czy ktos sie przekonał na wlasnej skórze jak to jest?lub ewentualnie na własnym portfelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie przekonał na wlasnej skórze jak to jest?lub ewentualnie na własnym portfelu :)

tak... ja się przekonałem :lol: za 25zł narobiłem sobie rabanu na 1500zł... NIE DOLEWAJ żadnego dziadostwa do baku! lej tylko dobre paliwo bo to ono smaruje, schładza i czyści układ paliwowy i wtryskowy. No i pamiętaj o wymianie filtra paliwa na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę ze rady gdzieś kiedyś zasłyszane od mechaników chyba sa nie do końca sprawdzone

Szczerze mówiąc słyszałem kiedyś jak mechanik mówił do uztkownika bmw 3 w Dieslu ze dobrze jest od czasu do czasu nalać 1 litr mixolu na 30 litrów paliwa.

Podobno super czyści podmęczone już wtryski.Sam teraz mam 3 i tak się zastanawiałem, ale już tylko się zastanawiałem

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku bmw te same silniki są montowane w różnych modelach, więc np 3.0d mogł być montowany w serii 3,5,7,x5,x3. Silniki diesla montowane na przestrzeni ostatnich kilku/kilkunastu w znaczący sposób różnią się chociażby metodą wtrysku. To co może kiedyś było dobre dla tds-a wcale nie musi być dobre dla diesla z common rail. Jak wiadomo każdy mechanik ma jakieś swoje metody, doświadczenia itp. Komu się zawierzy to już nasze ryzyko :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori= oryginał :wink: dla BMW to MANN.

 

Ja u siebie w 318d jak wymieniałem filtr paliwa to na plastikowej porywie miałem logo bmw a niżej napisane KNECHT i na taki wymieniłem.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.