Skocz do zawartości

320i kontrolka oleju, kilka innych pytań


Mr.Matuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno stałem się posiadaczem BMW e36.

Wydaje mi się że po przekręceniu kluczyka powinna na chwilkę zaświecic się kontrolka ciśnienia oleju i po chwili zgasnąć, mam rację?? W innych samochodach chyba tak jest... U mnie nie. Jeśli to znaczy że kontrolka nie działa, to jak się do niej dostać by sprawdzić czy nie jest przypadkiem odłączona??

Druga sprawa jest taka, ze przy naprawie rezystora dmuchawy odkryłem że za schowkiem od strony pasażera jest zamontowana metalowa skrzynka z napisem ABS. Odkryłem też że przy bezpiecznikach są też dwie kostki z napisem ABS. Jednak przy wciśnięciu nagle pedału hamulca system się nie włącza. Kontrolka od abs'u też nie świeci. Jak sprawdzić co jest nie tak z tym ABS'em??

 

Trzecia sprawa - wymieniałem olej, wlałem 6 litrów. Czy to jest mało?? bo na zimnym silniku pokazuje mi trochę ponizej połowy stanu, a na ciepłym poziom jest idealnie na kresce MIN. Dolac jeszce z litr?? Bo moim zdaniem śmiało wejdzie...

 

Kolejną sprawą jest centralny zamek. Mam centralny ale na kluczyk, czy dałoby się jakimś łatwym i tanim kosztem zamontować moduł na pilota??

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolki oleju to po przekręceniu na zapłon powinna się świecić aż silnik zapali . Więc sprawdź na początek czy nie spadła wtyczka z czujnika ciśnienia oleju . Co do abs-u to proponuję podjechać gdzieś na komputer . A centralny z piota , to musisz trochę poszperać tu na forum bo ktoś o tym chyba już pisał . A najlepiej jeśli zaopatrzysz się w książkę pt: ''Sam naprawiam bmw e36'' większość interesujących cię rzeczy tam znajdziesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź:

 

1. Kontrolka powinna przy zapłonie śię zaświcić i pozostać,po przekręceniu kluczyka i odpaleniu powinna zgasnąć. W celu sprawdzenia żarówki musisz odkręcić 2 śrubki przy zegarach na górze i wyjąć zegary. Z tyłu masz otwory w które sa wkładane specjalne żaróweczki jak jest dziura to jej nie ma

 

2. jeżeli pod maską masz pompe ABS (z zieloną naklejką choć to nie reguła) to tak. Kontrolka powinna się zaświecić i po chwili zgasnąć. Jeżeli nie świeci widocznie albo ktoś ją specjalnie wyjął albo poprostuprzepalona

 

3. 6 cylindrowe silniki wymagają 6.5 l oleju

 

4 Centralny zamek na pilota. Nie jest ciężki do podpięcia,aczkolwiek muusisz mieć jakąkolwiek żyłkę do elektroniki. Sam zakładałem u siebie więc wiem co mówię

 

Mam nadzieje że pomogłem

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie ;) Bardzo mi pomogliście

 

Jestem nowym użytkownikiem na tym forum, a zaczyna mi się tu bardzo podobać. Odpowiedzi sa bardzo konkretne i na temat a ludzie życzliwi, nie to co na innych forach internetowych...

Jeszcze raz bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna kopuła z zieloną bądź żółta naklejką ,z aluminiowym sześcianem i cieniutkimi rurkami często jakby zielone . Jak jej nie ma to nie masz ABS :cool2:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piętą e36 jest modulator pompy. Często się psuje przez co nie działa ABS.Objawy są takie że , jak włączysz zapłon to kontrolka się włącza i zgaśnie ale jak odpalisz i rozpędzasz potem lekko zahamujesz to już przy końcu zaczyna pedał odbijać pomimo że koła się kręcą i kontrolka się zapala,przez co komp wyłącza abs i zgłasza błąd
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.