Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy


hoopsii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problemik. Mianowicie od jakigoś czasu słychać dziwne odgłosy w okolicach przedniego lewego koła. Coś w rodzaju drżenia głuchego pukania z dużą częstotliwością. Nie wiem jak to dokładnie opisać, coś w rodzaju niedokreconego koła...Zaczyna się to przy prędkościach ok 70,80 km/h. i bardziej słychać w prawych łukach, czyli przy obiążaniu lewego koła. Auto jest dwa dni po przeglądzie technicznym i było skrupulatnie sprawdzone przez kolegę tam pracującego, sam też wszedzie wtykałem swoj nos :) Geometria zrobiona. Nie ma luzów na maglownicy. Amortyzatory ponad 80% Pukanie, dreżenie jest na tyle słabe ze jak gra delikatnie radio to juz prawie nie słychać. Ja jednak po kilku latach wiem jakie odgłosy powinny dochodzić do uszu a jakie nie:) Już szukałem jakiegoś luźnego plastiku latającego na wietrze lub innych elementów. Nic jednak nie znalazłem. Może ktoś kiedyś spotkał się z czymś dziwnym niebędącym standardową usterką zawieszenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przegub ?

Przegub na przednim kole w aucie tylnonapędowym??? :shock:

Sprawdź czy nie masz podgiętej tej metalowej osłony tarczy - może ona gdzieś stuka. Może też jakiś kamień masz w bieżniku w oponie. Zakładam, że sprawdziłeś już czy przypadkiem faktycznie nie masz koła poluzowanego na śrubach? Z tego piszesz to wynikałoby, że może faktycznie coś z piastą/łożyskiem się dzieje. Ja bym się jeszcze także przyjrzał oponie - może być w jednym miejscu gdzieś mocniej wyząbkowana i będzie dawała efekt odczuwalny uchem jako pukanie lub huczenie jak przy uszkodzonym łożysku piasty - spróbuj podmienić oponę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam sam się z siebie śmieje :oops: :mad2: a co śmieszne nie pamiętam, że to pisałem ( ale musiała być impreza :twisted: )

Do rzeczy tak jak kolega Manolito77 pisze może to być opona, miałem tak w poprzednim aucie tylko w tylnym kole jak się wchodziło ostrzej w zakręt to odgłos się nasilał i była to opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.