Skocz do zawartości

[e53] Automatyczne wlaczanie swiatel


erikson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ma sens zwykly wylacznik zamienic na ten z liteka A,czy ten zabiega ma pomoze?,jakies inne zmiany sa konieczne? Edytowane przez erikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma sens...

Ustawiasz sobie w NCS Expert światła dzienne, przełącznik dajesz na A i już nigdy się do niego nie dotykasz...

Póki jest jasno to auto ma ciągle włączone światła dzienne (długie na 18%) a gdy robi się ciemno automatycznie przełączy na ksenon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma sens...

Ustawiasz sobie w NCS Expert światła dzienne, przełącznik dajesz na A i już nigdy się do niego nie dotykasz...

Póki jest jasno to auto ma ciągle włączone światła dzienne (długie na 18%) a gdy robi się ciemno automatycznie przełączy na ksenon...

Gdzie to się ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ! Ja u siebie mam tak przeprogramowane ,ze przelacznik jest na zero i swieca dzienne swiata ( iles tam procent dlugich ). Jak jest deszcz lub sniezyca wlaczam normalnie swiatla mijania a trybu A z ciekawosci uzywam jak jest ciemno ( mniej razy trzeba porzekrecic przelacznik ) Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem, co prawda w stosunku do E39 został poruszony tu: http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1737280

Nie wygląda na to, że wystarczy zmienić sam włącznik. Dochodzi do tego moduł, czujnik w szybie...

 

Dołączam się do tematu. Czy ktoś już coś takiego robił w E53?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz gdzies poczytałem,należy podmienić czujnik deszczu na deszczu/zmierzchy ,wymienić moduł sterujący lcm i wymienić włącznik na desce,jak dla mnie zawiele zachodu i odpuszczam.

http://e38e39.pl/zrob-sam-elektryka/zmiana-sensora-deszczu-rs-na-sensor-deszczu-zmierzchu-rls-t87.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie- dokładał ktos automat do wersji bez?

ja dołożyłem sobie przełącznik z A do mojej wersji (bez).

W pozycji A normalnie światła są zawsze włączone.

Z braku czasu nie rozwiązałem jeszcze tego problemu.

 

juz gdzies poczytałem,należy podmienić czujnik deszczu na deszczu/zmierzchy ,wymienić moduł sterujący lcm i wymienić włącznik na desce,jak dla mnie zawiele zachodu i odpuszczam.

http://e38e39.pl/zrob-sam-elektryka/zmiana-sensora-deszczu-rs-na-sensor-deszczu-zmierzchu-rls-t87.html

 

Update: już widzę z linka co trzeba zrobić. Dzięki kolego erikson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.