Skocz do zawartości

e34 2.4td kontrolka wtrysku


leszek 030584

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. potrzebuje pomocy w rozwiazaniu problemu.Chdzi o wtrysk ktory raz sie dobrze swieci a raz slabo sie swieci i wtedy auto nie odpala.jak odpali to silnik chodzi po jakiejs minucie zapala sie kontrolka wtrysku i silnik gasnie ponawiam próbe odpalenia wtrysk sie swieci wszystko jest ok auto odpala po jakims czasie znowu wtrysk slabo sie zaswieca i auto gasnie podczas jazdy. nieraz jest tak ze jak odpale to codzi i wszysto jest ok. co moze byc nie tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeszcze walczysz z ta kontrtolka to sprawdz czy nie masz czasem wody w filtrze paliwa,a pozniej polaczenie elektryczne ,od wtryskunsterujacego idzie kabel po kolektor dolotowy sprawdz wtyczke,moze gdzies sie poluzowala ,moze zasniedzialaa...jak nie pomoze jedno ani drugie to prawdopodobnie trysk sterujacy siedzi ..powodzenia:)
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

napisz cos wiecej ... od tak po prostu przestała kontrolka świecić???, może jakieś obiawy... tak czy inaczej ta kontrolka powinna albo gasnać zaraz po przekreceniu kluczyka w stacyjce w pozycje druga

(kilka sekund) ,lub swiecic sie caly czas (wtedy jest jakis defekt przewodow lub elektronicznego urządzenia wtrysku paliwa) natomiast jeżeli wcale nie świeci ,totroche to nietypowe... spaliła sie żarówka lub jakiś bezpiecznik...ale ja elektrykiem nie jestem i własciwie to w e30 sygnalizacja może być inna...spróbuj zrobić test migowy(może coś pokaże,oczywiście jak żarówka nie bedzie spalona)..

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze nie swiecie kontrolka od wtrysku to nie mam zielonego pojecia,natomiast to ze nie pali ci sie zielona kontrolka gotowosci do rozruchu to,oznacza ze masz spaloną jedną lub kilka świec żarowych.... a czy kontrolka ze spirala(pomaranczowa) swieci sie czy tez nie?...i czy robiłeś test migowy(nie wiem czy tak też jest w e30) przekreć kluczyk w stacyjce w pozycje druga ,poczekaj az wszystko pogasnie i wcisnij pieć razy gaz w podłoge nastepnie obserwuj czy bedzie migać jakaś kontrolka jak tak to licz ile razy
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już zrobiłem to. Okazał się że gdy bezpiecznik od grzania świec się przepali to kątrolka od świec zachowuje się normalnie, ale nie pali się kątrolka od wtrysku. Zobaczyłem spalony bezpiecznik (blaszka w pudełku strony pasażera tuż przy szybie) wymieniłem i wszystko wróciło do normy;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.