Skocz do zawartości

Zmniejszenie spalania bez utraty mocy? (LPG)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnosnie spalania gazu. Jakies 3 miesiace temu zainwestowalem w LPG do mojego autka, mianowicie BRC Plug&Drive ogolnie jestem w miare zadowolony chociaz nie do konca. Po pierwsze mam pytanie odnosnie spalania czy da sie je zmniejszyc bez utraty mocy? Poniewaz uwazam ze pali mi zdecydowanie za duzo. Benzyny przy dynamicznej jezdzie spalal mi okolo 10.5 litra podkreslam DYNAMICZNA jazda a gazu przy bardzo oszczednej jezdzie ale wrecz zlowie tempo nawet przy przyspieszaniu (wlepili mi 20 punktow za jednym razem ;) dlatego pisze tutaj o zlowim tempie na gazie) to moje spalanie wynosi 14 litrow gazu o lekkim wciskaniu nie wspomne bo nawet nie liczylem ile spali, kupilem gaz po to zebym mogl cieszyc sie jazda, jezdzic codziennie do szkoly a nie po to zeby katowac silnik, specjalnie zainwestowal w droga instalacje BRC (4000zl) i liczylem na wzrost spalania wzgledem benzyny o maksymalnie 2 litry a tutaj 4 litry? przy takiej roznicy stylu jazdy? Wczesniej na to nie naciskalem bo jezdzilem z innymi problemami do "gazownika" i tez ciagle mowil ze wszystko jest elegancko i on by tego nie ruszal ale zaczelo mi przeszkadzac to spalanie gdyz praktycznie montaz tej instalacji mija sie z celem bo przy dynamicznej jezdzie zaplace tyle samo za 100km na benzynie i 100km na gazie a to juz mnie naprawde wpienia :/ Dodam jeszcze ze wydaje mi sie ze moj gazownik swietnie zna sie na montazu instalacji ale wogole nie ogarnia komputera tylko robi to wszystko jakos tak schematycznie, dobrze zna sie na instalacjach starego typu regulowanych mechanicznie ale na elektornice chyba kiepsko moze dlatego nie potrafi tego ustawic? Doradzcie cos? Mam jeszcze problem z zapalaniem sie pomaranczowej kontrolki (check) przy ostrym wygarnieciu na gazie bo czasem trzeba wyprzedzic zapala mi sie ta lampka (nie zawsze) i nie da sie dalej przyspieszac. Dopiero po uruchomieniu silnika na nowo wszystko jest ok, gazownik stwierdzil ze wypadaja zaplony i trzeba wymienic swiece, wiec wymienilem na najlepsze NGki jakie znalazlem ale nadal jest to samo (poprzednie swiece byly w aucie od nowosci i rzeczywiscie byly wypalone) ale jednak dzieje sie to samo. Sorry za taki dlugi post ale moze dowiem sie czegos od was wiecej niz od mojego speca od gazu ;) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co piszesz to gazownik coś źle ustawił lub źle dobrał :? kontrolka się nie powinna zapalać bo to świadczy iż coś ze spalaniem mieszanki nie tak(a wtedy na benzynie jak chodzi??), a spalanie hmmm,10 do 11 góra 12 mi na IIgen pali i to nieraz jak pocisnę :wink: podjedź do inne go fachowca od gazu niech się podepnie i ci powie co nie tak - tylko jakiś co się zna :wink:
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14b to pali moj 2 woz 225koni!! jestem tez za tym bys pojechal do 2 gazowca i wysluchal opinji montazu i samej regulacji!! nie musi to byc koniecznie tylko regulacja ale i blad w montazu !! pozatym bardzo droga zes se ta brc instalacje wybral ze az 4000zl
czesci e30 !!!! [email protected] kom.514966488 WuWua stolica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik stwierdzil ze wypadaja zaplony i trzeba wymienic swiece,

 

poszukaj na forum o wypadaniu zapłonu, ( może być to powodowane nieszczelnością w dolocie, a nawet nieszczelną odmą)

sprawdź jak się zachowuje silnik po odkręceniu korka oleju, jeżeli obroty falują to by wskazywało na to co napisałem wcześniej.

 

Jesteś pewny że obecnie spala tylko do 11 litrów benzyny czy wnioskujesz tak na podstawie ile paliła przed montażem LPG?

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to dobrze zrobione nawierty w kolektorze pod gaz.Daj fotke jak masz nawierty zrobione.

Druga sprawa to masz wtyski BRC czy jakieś inne?Bo ostatnio BRC zaczęło zakładać jakąś lipe żeby koszta ciąć.Trzecia sprawa to regulacja.Jak ten kto ci to montował nie ogarnia tematu to jedź do innego warsztatu który montuje Brc i honoruje gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik stwierdzil ze wypadaja zaplony i trzeba wymienic swiece,

Jesteś pewny że obecnie spala tylko do 11 litrów benzyny czy wnioskujesz tak na podstawie ile paliła przed montażem LPG?

 

No jestem pewien bo zakladalem gaz nie dawno wiec co sie moglo zmienic po jego montazu w spalaniu Pb? Dzieki wszystkim za rady, napewno skorzystam bo musze cos z tym zrobic. Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby auto b.dobrze spisywało się na gazie musi być w 100% sprawne na Pb. Gaziarze mogli coś skopać, jedni robią odwierty w kolektorze od dołu demontując go, inni od góry bez demontażu. Przy pierwszej metodzie istnieje ryzyko, że mogła w skutek tego powstać nieszczelność. Ale skoro nie potwierdzasz tego co napisałem wcześniej można ją wykluczyć, lub wykonaj jeszcze sprawdzenie szczelności preparatem typu "samostart". Eh uparłem się na tą nieszczelność, ewentualnie dalej szukaj powodów z pomocą INPY
BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobie jutro zdjecie i wrzuce ;) Dzis na trasie, do Opola jak wlalem do pelna czyli nie cale 43litry to przejechalem rowne 400km, podoba mi sie ten wynik bo to daje nie cale 11l/100km jednak tj trasa. Chociaz przyznam sie ze nie staralem sie oszczedzac ;) Myslicie ze jakis inny warsztat ktory montuje BRC, zajrzy mi do tego za friko? W sensie ze w ramach gwarancji oczywiscie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.