Skocz do zawartości

webasto nie grzeje


Suchar

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

 

Z tego co rozumiem to programujesz sobie godzinke o ktorej ma zaczac grzac. Jak dochodzi ta pora webasto sie zalacza ale nie dmucha cieplem??

 

Jezeli tak to musi byc wcisniety przycisk AUTO na tablicy

 

poza tym musi byc mniej niż 3 stC na zewnątrz (albo odłączony zewnętrzny termometr - czujnik - bo wtedy wskazuje -30stC :))

 

Webasto nie nagrzewa powietrza, tylko wodę w chłodnicy - więc ciepła to nie odczujesz tak zaraz - ale zimą przy -10stC po 20 minutach działania jak wsiadałem to auto było ciepłe w środku - tak +8 +10 st C a wskazówka chłodnicy była na 1/3 wskaźnika poza niebieskim polem...

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, temp na zewnątrz ok 0 C włączam webasto, pracuje noramlnie ale nie robi się ciepło w srodku. :(

Okazało sie że nie miałem płynu w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy (wlałem prawie 3 L :shock: ) i teraz jak na złość jest dość ciepło na zewnątrz i nie moge sprawdzić czy działa! :evil:

Jest:

F45 2016r oraz e61 2005r

Były:

E38 740d 2000r

E90 320d 2005r

525 tdsA '95 Chip na 172 KM

Kawasaki ZX-12R '04 na Power Comander III

740iA '93;


Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tematu w moim E39 mam Webasto którym mogę sterować z konsoli środkowej jak i z dołączonego pilota.

Wiosną po zakupie samochodu, jak go rozgryzałem wiem, że webasto dzałało.

Około pół roku nic z nim nie robiłem i teraz nie działa.

Tzn. po załączeniu z pilota (diodki mrugają) nie słychać żeby działało - po prostu cisza!

Gdzieś się doczytałem, że powinno się co jakiś czas webasto odpalać, podobnie jak klimę.

Jednakże stało się i nie wiem jak się mam zabrać za usprawnianie.

Czy ktoś ma jako takie doświadczenie w tym temacie???

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 rodzaje webasto!

:idea: Spoczontku webasto tylko ogrzewal powietrze wsamochodzie, ale jak to byly instalowane fabryce. Nie wie którego roku zmienili ze websto odgrzewal nie tylko powietrze wsamochodzie ale i silnik. (wode wchlodnicy)!

A te Webasto które zostaly zamontowane po za fabrykol do mialy ta funkcjie odrazu, odgrzewacz silnik i powietrze wsamochodzie!

 

 

PIOCHU-M:

Nie wiem czy E39 ma dwie batterie? (akumulator) Wiem ze e32 i e34 jak mieli Webasto to mileli 2 batterie.

Jak tak to musisz zprawdzic czy dziala ta bateria.

jak nie masz to musisz zprawdzic czy baterie w pilocie sa dobre, najlepiej to wymien je! Bo jak sa 100& dobre to zly sygnal bendzie Webasto dostawal! Zobacz czy Webasto dziala po wymieneniu bateri!

Przy Webasto så bezpieczniki (hyba sa 3 (5A 7,5A 15A?)

Zobacz czy sa cale!

Na dachu webast to masz kontakty!

jeden który ma 2 kable czerwony(red) a drugi ma czarny(Black)!

Zobacz cy ten czerwony (Red) ma spiencie! (12v)

Jak tak to masz jeden kontakt który ma kilka kablów!

Jest jeden niebieski (Blue) Ten kabel ma miec pulsowe spiencie! (....---....---....---.. i tak dalej) Tyklo najpierw musisz wlonczycz Webasto pilotem! på 30sek.morzesz wtedy sprawdzic ten niebieski kabel! Jak bendzie mial puls to znaczy ze pumpka benzyny do Webasto niedziala.

Terz kolo Webasto jest mala kostka które kbably whodzol do niej. Nie wiem jak to sie nazywa po polsku, (po niemiecku relais)

Ta kostka morze byc uszkodzona!

Zdiencie jak ta kostka morze wygtlondac. http://www.mekonomen.se/inetkat/productinfo/tillbh/extrainfostorbild.asp

Sa terz spraye do elektryki i morzesz po pryskac w kontaktach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Muszę przyznać się z bólem, że do tej pory nie usprawniłem swojego webasta, gdyż wiąże się to z ściąganiem nadkola, a za bardzo nie mam na to czasu.

Trzeba będzie się jednak za to zabrać, bo zima już niedługo!

Zauważyłem za to ciekawą rzecz. Wymieniałem dwa tygodnie temu akumulator w samochodzie na nowy i po podłączeniu go (oczywiście wszystko się zresetowało) po uruchomieniu silnika i wyłączeniu go nagle usłyszałem, ze webasto się włączyło i normalnie chodziło - ale nie grzało (z tłumiczka leciały zimne spaliny). Później próbowałem je jeszcze włączać, ale znowu nie dało się włączyć. Wymieniłem baterie w pilocie, ale też nic!

Nie wiem co jest grane!

Może ma ktoś jakąś podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.