Skocz do zawartości

problem z odpaleniem (immobiliser?)bmw e36 1.6 m43 compact95


orgen1

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie...sprawa tak wygląda(mam nadzieje że nie zaśmiece forum-szuałem w tematach ale nie znalazłem odpowiedzi

w tarkcie jazdy zaczęło mi sie świecić ładowanie(wcześnij alternator miałem robiony i nie miałobyć już problemu na nastepneXXX kilometrów-wymienione bebechy miałęm wszystkie)w desperacji musiałem zawrócić i praktycznie akumulator do zera został wyjechany-juz nawet silnik przygasał..zostawilem tak auto w tych ekstremalnych warunkach jakie były(śnieg,mróz)na około 3tyg pod chmurką..wkońcu postanowiłęm nałądować aku i podjechać do elektr. który mi naprawiał alternator...wchodze do auta przekręcam kontrolki sie palą przekrecam na rozruch i cisza-nawet kontrolki nie przygasły-zero reakcji(na pych też nic )...zaciągnąłem do elektryka auto mowie o co chodzi,po sprawdzeniu podst rzeczy okazuje sie:nie załącza sie pompa paliwa ani rozrusznik-na krótko rozrusznik i pompa chodzą-na kompie wyskoczył błąd że coś immobiliser zblokowany i za chiny nie mogl elektryk go odblokować:pytanie czemu sie zblokował(akumulator był rozłączony przez długi czas)cz mógł sie rozkodować?jak go spowrotem "zaktualizować"-kasowanie błedu nic nie daje-wyswietla że nie można skasować błedu..czy można to jakoś naprawić?aku jest nowy,klucze mają dobre baterie,stacyjka jest ok,masa jest..proszę o pomoc bo ręce opadają;(

mowia Nam ustąp głupszemu-dlatego ten świat wygląda jak wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dcf661d0c724a2d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA miałem podobny przypadek codz troche odmienny ale zwionzany z tym samym ale do zeczy

siad mi sterownik-komputer silnika wienc kupilem nowy razem z pestka-chipem do kluczyka i ews ktory steruje imobilajzerem a problem był taki ze po załozeniu tego kompletu do auta 0 reakcji roruchu prawdo podobnie ews czarna skrzyneczka za showkiem za długo był odłączony od aku. i pozostało mi tylko docholowac auto do serwisu bmw gdzie zaprogramowali mi kluczyk i jest ok nie wiem ile to kosztuje w polsce bo jestem teraz w norwegi i tu sa kosmiczne ceny zapłaciłem za to 1200zl

i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze..straszne...dzięki za info...nie pocieszyłeś mnie ale cóż...może ktos zna inne rozwiązanie niż serwis i programowanie kluczy?jade włąśnie do elektryka i zobacze co powie...

mowia Nam ustąp głupszemu-dlatego ten świat wygląda jak wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dcf661d0c724a2d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.