Skocz do zawartości

Po przełączeniu na benzyne gaśnie


Truskav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich gorąco Ostatnio zakupiłem moj samochodzik marzeń jest to e23 z 1982 roku 728i jest ono z gazem Mam maly problem do rozwiązania tzn.Nie pali na benzynie zapala na gazie od razu a jak przełączam na benzynę to odrazu gaśnie

Myślałem że pompka jest do kitu ale po odkreceniu węża paliwo leci i tu własnie sie zastanawiam gdzie może być przyczyna ?

Czy możliwe ze to wtryski (ale na gazie pali wiec chyba nie ) a może to przełacznik krokowy ale nie moge go znalezć wiec nie wiem co jest grane ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeniosłem do działu spalanie i paliwa alternatywne, gdyż temat dotyczy auta z instalacją gazową.

Co do Twojego problemu, jeśli paliwo dochodzi do silnika, to sprawdź jeszcze, czy wtryskiwacze puszczają je do komory spalania. Pokręć trochę na benzynie i sprawdź czy świece są mokre od benzyny. Jeśli nie, to pewnie masz zapieczone wtryski lub instalacja elektryczna, w którą ingerowano podczas zakładania gazu jest gdzieś uszkodzona. U mnie w poprzednim aucie tak było, że kabelki, które były poizolowane pod kolektorem dolotowym po rozwinięciu izolacji były rozłączone... Po skręceniu tego do kupy auto odpaliło ;)

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.