Skocz do zawartości

Jaki olej do silnika


norbi_1221

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr z filtrona kosztuje około 17zł E32 według wskazań tabeli nie może jeździć niżej niż na półsyntetycznym oleju ja zmieniałem 3 dni temu został zalany Mobil zdaje się 10w40 weszło 5,5 litra do stanu litr kosztował 22zł.

Jak pojedziesz do warsztatu specjalizującego się w wymianach doradzą ci odpowiedni olej. Jaki wlejesz to wlejesz ważne żeby raczej był to półsyntetyk z wyższej półki oleje Castrola mają dobrą opinie i ja to potwierdzam akurat używałem w 2 suwowym Crossie i miał najlepsze właściwości z pośród innych na których jeździłem. Ja wlałem mobila bo jest dobrej jakości w dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
valvoline maxi live 10W40 lub castrol magnatec 10w40

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol magnatec 10w40

 

Również na nim jeżdżę.Co do filtra to zainwestuj parę zł więcej np w kneht-a czy mann-a.Ostatnio filtrony uznaniem się nie cieszą że względu na to że lubią się mnożyć w pusze oleju(czyt. pękają na pół :evil: )

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Mobil, Castrol, Valvoline 10W40 - bardzo zbliżone parametrami ważniejesze żeby wymieniać na czas z dobrym filtrem oleju. Jak samo miasto to myśle że co roku lub 10000km. No i pamiętać o oleju w skrzyni biegów co 50000-60000km o specyfikacji zalecanej przez producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol magnatec 10w40

 

Również na nim jeżdżę.Co do filtra to zainwestuj parę zł więcej np w kneht-a czy mann-a.Ostatnio filtrony uznaniem się nie cieszą że względu na to że lubią się mnożyć w pusze oleju(czyt. pękają na pół :evil: )

Co do filtrona kolega ma racje, u mojej żony w Seacie Toledo pękł sam z siebie, wcześniej nigdy coś takiego mi się nie stało w żadnym aucie. Powiedziałem sobie koniec z filtronem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.