Skocz do zawartości

niedogrzany 2.0 d


tarkano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dogrzewa mi się silnik 2.0d w tą zimę. Głównie jeżdżę po mieście ale nawet jak pojadę gdzieś w trasę to i tak temp. nie osiąga 90 C. Na dodatek mam walnięte webasto(może to ma jakiś wpływ). Planuję coś włożyć przed chłodnicę ale trochę się obawiam żeby nie było konsekwencji. Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto nie ma nic do utrzymywania jakiejś konkretnej temperatury - tzn np 90'. Ono tylko pomaga się silnikowi rozgrzać do temperatury roboczej i po 30 minutach się wyłącza. Potem to już silnik się sam utrzymuje na odpowiedniej temperaturze. A dlaczego uważasz, że masz coś nie tak, bo silnik nie osiąga 90 stopni??? Jak jedziesz poza miastem z większą prędkością to wskazówka Ci opada???

U mnie silnik ma temperaturę w okolicy 84-86', wskazówka trzyma pion, nie skacze kiedy jadę w trasie, Webasto dogrzewa auto do pionu w ciągu około 12-14 minut przy obecnych mrozach.

U Ciebie jedynie Webasto wymagałoby zdiagnozowania co mu dolega ale to tylko kompem zrobisz po sprawdzeniu błędów.

A przed chłodnicę nic nie wkładaj - to nie duży FIAT. To jest auto, które ma mieć odpowiednią temperaturę bez żadnych tektur i innego, tego typu druciarstwa. Zamiast tektury zdiagnozuj Webasto.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli w taki sposób nie osiąga Ci temperatury 90' tzn, że masz do wymiany odpowiedni termostat/termostaty. Był temat do tego podobny i tam był rozwinięty wątek odnośnie silnika 530d/525d ale myślę, że w 520d z termostatami może być podobnie.

Pzdr.

P.S. Tu masz co nieco: viewtopic.php?f=72&t=138275&start=0&hilit=temperatura+silnika

Wpisz w szukajce "temperatura silnika" a wyskoczy Ci kilka wątków do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.