Skocz do zawartości

318i m40 rozrzad sonda i przeplywka


grzybson18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem swiezym posiadaczem BMW e36 318i m40b16 + LPG 2gen. Długo czytałem posty i wasze opinie ale teraz musze juz napisac choc niewiem od czego zaczac bo juz sam niewiem.

objawy mialem/mam takie: auto duzo pali w ok 16 l (lpg) na zimnym silniku gasnie i faluja obroty i słychac popychacze albo cos w rozrzadzie (z tego co tu czytalem) i brak mocy.. i o tym ostanim chce napisac cos wiecej autko jedzilo jak czolg brak mocy krecil sie gdzies ok 5ty obr. bo wiecej i tak niebylo po co. ostatnio objawy zaczely sie nasilac gorzej z obrotami. na zimnym silniku to juz masakra na pb wolne obr byly ale na gazie gasł. Śmierdzialo benz. odpinałem przepywke i chodzil inaczej troszeczke lepiej ale przeplywka jest ok sonde odpinalem i na wolnych obrotach falowal jeszcze bardziej.

Doszedlem do wmniosku ze walek dzwigienki itp itd. juz prawie zamowilem a tu dzisiaj niespodzianka wystrzeliła mi na gazie ( 1 raz od kad ja mam) i co najgorsze auto dostało mocy!! jakbym wsiadlw cudze auto (gumy pospadaly bylo ciemno niewszystkie zalozylem) ale auto zaczelo jezdzic powyzej 3 tys i ciaglo ostro az dziwnie niewiem o co chodzi bylem przekonany ze to walek i przez to byl brak mocy bo halas z rorzeadu jest nadal ale auto idzie,

jutro jade odebrac przewody i swiece wiec beda nowe bo zauwazylem ze kable to sa chyba od nowosci. Panowie czy wiecie oco moze chodzic? a rozrzad i tak wymienie na taki ale nieodrazu :?: camshaft chyba lepszy niz motive bo czytalem ze motive to szajs...

 

http://moto.allegro.pl/zestaw-walek-rozrzadu-hydraulika-bmw-1-6-1-8-m40-i1356876620.html

 

http://moto.allegro.pl/rozrzad-kpl-bmw-e30-1-6i-e36-1-6i-1-8i-m40-i1389028451.html

 

(pytanie poza marginesem Czy Pan Andrzej z Aleksandrowa jeszcze prowadzi naprawe m40?)

 

i tak czemu po wysrzale gazu auto zaczelo jechac szybciej tzn wchodzil lepiej na obroty? objawy byly takie same na lpg i na pb. wiem ze pisze troche nieskrupulatnie ale staram sie napisac wszystko co mi sie przypomni jakby wam cos wpadlo do glowy to pisac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapchany katalizator jeśli jeszcze jest??

A co do rozrządu to przerabiałem to kiedyś

jeśli się zdecydujesz to wałek może być zamiennik i dzwigienki ale popychacze zdecydowanie tylko oryginał

2razy wymieniałem na gwarancji aż w końcu kupiłem oryginał BMW

Była znacząca różnica aczkolwiek ciszy to nie było,te silniki tak klepią

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapchany katalizator jeśli jeszcze jest??

A co do rozrządu to przerabiałem to kiedyś

jeśli się zdecydujesz to wałek może być zamiennik i dzwigienki ale popychacze zdecydowanie tylko oryginał

2razy wymieniałem na gwarancji aż w końcu kupiłem oryginał BMW

Była znacząca różnica aczkolwiek ciszy to nie było,te silniki tak klepią

Pozdrawiam

 

 

orginal tzn w serwisie bmw? a co do katalizatora to wydaje mi sie ze u mnie go niema raz tylko widzialem autko na kanale i niewidzialem tam nic co by przypominalo kata. szly 2 rurki od kolektorej i łaczyly sie w 1 niekojaze tam puszki ale sprawdze to jezeli go mam i to on to nowego niekupie raczej struminnice bede musial wstawic tak? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samoregulatorów to kupowałem w serwisie BMW

A strumienice to najlepiej niech dobierze Ci ktos kto sie na tym zna. Kiedys czytalem artykul ze 1 na 10 strumienic zamontowanych w aucie spelnia swoje zadanie

Chodzi o to ze ludzie dobieraja tylko średnice rury i mysla ze juz jest ok,a prawda jest taka ze wazny jest przekruj, srednica i dlugosc.

Spaliny musza miec odpowiednie zawirowanie i odpowiednia ilosc ich musi byl wydalona z komory spalanie zeby silnik osiagal pelna moc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYDECH JEST OK NIEMAM KATALIZATORA. AUTO NABRALO MOCY I JUZ JEST OK ALE CZASEM NA LPG MA TAKI STAN ZAWIESZENIA ZE SIE ZAMULA NA NISKICH OBROTACH MUSZE POMPOWAC GGAZEM I DOPIERO WTEDY ZALAPIE CZYZBY COS Z SONDA? WCZESNIEJ FALOWALY MI OBROTY STRASZNIE A TERAZ NIC TYLKO RANO PRZY ODPALANIU I WCZESNIEJ OBOROTY NA GAZIE BYLO OKLO 1000 TERAZ SPADAJA DO 900 A NAWET 750-800 ALE TO JUZ JAK DLA MNIE ZA MALO. CZY MOZE PRZEWODY?

ZNACIE PANOWIE JAKIES PRZEWODY DOBRE PO NIZEJ 300PLN? NP TESLA? JAK NIE TO BOSH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.