Skocz do zawartości

Co kupić do diagnozy innych marek?


mody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wydaje mi się, że dobry dział dla tego tematu. Jeżeli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie

 

Chciałbym powiększyć swój asortyment sprzętowy. Na razie dysponuje fejsem od Nerwusa i jestem bardzo zadowolony, słynnym Vagiem, który też daje rade i prostą samoróbką do opla, która też ogarnia dobrze temat opli.

Szkoda, że na innych forach nie ma osób odpowiadających naszemu koledze Nerwusowi. Dlatego mam dylemat.

Czy ktoś coś może polecić, chodzi jaki kabelek kupić i ewentualnie jakie programy pościągąć do francuzów (citroen, peugeot i renault).

To samo pytanie tyczy się Forda czy Fiata?

Może ktoś używa jakiegoś sprzętu. Proszę o rady i wskazówki:)

Oczywiście zdaje sobie sprawę , że KTS czy Launch załatwił by sprawę ale to może w przyszłości a od czegoś trzeba zacząć.

Pozdrawiam!

No i Najlepszego w tym Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do francuskich autek to

Citroen Peugot - Lexia a do Renault - Clip nic innego do tych aut się nie nadaje coś tam na necie znajdziesz do francji kabelek i soft do DD2000 ale nie polecam. Decyzja do ciebie co kupisz.Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo w końcu coś ruszyło:)

Wiem, że dobry sprzed kosztuje. Szczerze powiedziawszy zaczynając z francuzami wystarczyło by mi zwykłe odczytywanie błędów i kasowanie oraz live data, nie mówie o kodowaniu czy innych modyfikacjach. Czy te sprzęty z neta dadzą chociaż tyle rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Reno i dacii ddt2000 i kabelek vag :mrgreen: ale z musi miech chip FDTI

 

Dodam jeszcze że ddt2000 robi nissana po 1999 (wtedy renault przejal udzialy w nissanie), do starszych nissanów nissan consult z odpowiednim kabelkiem z gniazdem 14 pin ( w podobnej cenie co vag). Vag robi tesz fiata po przelutowaniu pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Reno i dacii ddt2000 i kabelek vag :mrgreen: ale z musi miech chip FDTI

 

Dodam jeszcze że ddt2000 robi nissana po 1999 (wtedy renault przejal udzialy w nissanie), do starszych nissanów nissan consult z odpowiednim kabelkiem z gniazdem 14 pin ( w podobnej cenie co vag). Vag robi tesz fiata po przelutowaniu pinów.

 

W teorii tak powinno być, ale np. kabelek VAG i DDT2000 nie zrobił nissana primery 1999 - 09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzięki. Sprawdziłem allego i nie widzę żadnego klona op-coma, może akurat nie ma żadnego sprzedawcy, chyba że znasz miejsce gdzie można go kupić :).

 

Na allegro nie patrz bo z cenami cwaniaki przeginają, kupują u hinoli za 140 zł a sprzedają za 400 :mad2:

 

http://cgi.ebay.de/OP-COM-1-39-V-CAN-OPEL-SAAB-VAUHALL-/280622130518?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item415661e556

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OPCOM-OP-COM-2009-V-CAN-EOBD2-OBDII-OPEL-NEW-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a0b57b768QQitemZ180578924392QQptZLHQ5fDefaultDomainQ5f100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek czyli to jest z multiplexerem? Bo do opla mam taką samoróbkę i ręcznie wpinam w dany pin ale zaczyna mnie to denerwować i szukam czegoś konkretniejszego. Jak byś mógł napisać jakie roczniki mniej wiecej tym ogarne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wszystkie ople + saab:)

tylko na stare zabytki musisz zaopatrzyć się w przejściówkę

 

tylko czasem się zdarza ze jak paczka przyjdzie od chinoli to multiplexer nie działa , więc warto dołożyć parę złoty i w razie problemów zawsze mamy gdzie odesłać

 

francuzy to tylko serwisowy sprzęt, nic w miarę taniego nie robi francuskich samochodów,

vag i ddt2000 nie musi byc na ftdi moze byc pl czy cp. odczytasz nim błedy i parametry bieżące i jeszcze parę rzeczy, i co najważniejsze to zrobisz nim większość renówek z magistralą k, niestety reno dość szybko wprowadziło can chyba od 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.