Skocz do zawartości

320d webasto thermo top z/c d błąd nr 14 K-Bus breakdown


Tomek1983asd

Rekomendowane odpowiedzi

Haber, sam opowiedziales sobie co sie stalo

Jak webasto ma dzialac jak nie dostaje paliwka.przewód pewnie zapchany :) kup duzą strzykawe i spróbuj przedmuchac przewód, chyba ze masz dostep do kompresorka.Pamietaj ze przewod w wiekszej dlugosci jest metalowy i mogl sie gdzies "przyklepac"

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jacek masz uszkodzony sterownik,ten bład oznacza uszkodzony obwód kontroli płomienia, podzespoły pieca aby sprawdzić podłącza sie na krótko pod akumulator i albo działają albo nie,z wyjątkiem pompy obiegowej która czasem buczy (obraca sie prawo lewo) i nie pompuje

 

 

czy tą pompę obiegowa tez można sprawdzić poprzez podłączenie pod akumulator. Nie spali się??

 

Dzięki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertoz nie ten przewód w stronę webasta jest dobry (bo pompka już była na aucie tylko zamiast podpinać ten wąż co idzie do baku dałem do miseczki z ropą )więc problem leży po stronie tego od baku tylko jakimś cudem będę musiał ściągnąć wężyki z pływaka ( żeby nic nie urwać a znając moje szczęście do plastików może to być problem) i zobaczyć jak to tam jest że nie chce zassać paliwa, bo nie mam zielonego pojęcia a przy prawie połowie baku nie powinno być chyba problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mógł byc naprawiony prawidłowo, niestety, umiejscownienie webasto w bmw e46 i e39 wola o pomste do nieba...kilka wiekszych kaluż,nie dolegające dobrze nadkole i po zawodach...

W E46 raczej nie ma problemu z zamoczeniem płytki, cały piecyk jest dość dobrze chroniony pod maską i dostęp elegancki (wada to dostęp do tłumiczka, wymaga demontażu nadkola), ale to i tak pikuś w porównaniu do E39, tu zabrakło miejsca pod maską, więc układ został umiejscowiony w nadkolu, niezbyt dobre rozwiązanie (każda ingerencja wymaga demontażu nadkola, do tego niezbędna jest wymiana nitów mocujących nadkole).



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w E46 montowali piec w 3 miejscach

znam 2 miejsca montażu

 

1. prawa strona za kielichem we wnęce (diesel)

2. lewa strona za zderzakiem (benzyna)

3. a gdzie była trzecia miejscówka?

 

chyba że liczy kolega elektryczny podgrzewacz przy lewym kielichu (diesel)



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.