Skocz do zawartości

CAS kręci samym rozrusznikiem


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

O samym CAS znalezc info to trudna sprawa.

W czym tkwi problem?

Kreci rozrusznik czy nie? Jesli tak to nie odpala?

To by bylo logiczne bo immobilizery zwykle nie blokuja startu przez odciecie przekaznika startera tylko odciecie wtrysku lub zaplonu.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. To ciekawostka.

 

Nie ogladalem rozrusznika od E9x ale czy to nie wyglada jak powinno czyli cewka od bendixa jest jednoczesnie przewodem od szczotki w silniku rozrusznika?

Jezeli budowa wyglada w ten sposob to jesli rozrusznik kreci to i bendix musi sie wysunac bo napedza go przeplywajacy do silnika prad. W innym wypadku cos mechanicznie musialoby blokowac mechanizm.

Jak sprawdzany byl ten rozrusznik?

Oczywiscie odpalanie drugim kluczem daje identyczne objawy?

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A masz jakieś błędy ?? Ostatnio robiłem e91 w której padło synchro między CAS a DDE. Objaw był taki, że raz kręcił a raz nie ale nawet jak kręcił to nie zapalał. Sprawdź na początek błędy DISem i wrzuć screeny.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów właśnie nie ma :( U mnie rozrusznik za każdym razem się odzywa, ale nie kręci silnikiem w ogóle, albo tylko przez ułamek sekundy a potem się cofa. Jedyne co zaobserwowałem to to że zawsze rano odpala za pierwszym razem, wcześniej jak miałem taki problem to pomagało włożenie kluczyka i odczekanie około minuty - po takim odczekaniu zawsze odpalał. Teraz już odczekanie nic nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.